szkic-strony-MGW kolor 07szkic-strony-MGW kolor 06szkic-strony-MGW kolor 05szkic-strony-MGW kolor 04

szkic-strony-MGW 10

szkic-strony-MGW 11szkic-strony-MGW 12

Oferta Edukacyjna

Nowi przewodnicy po obiektach industrialnych

Zakończył się pierwszy zbiorczy kurs dla przewodników i kandydatów na przewodników po obiektach Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, zorganizowany przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

przewodnicy news

Od września do listopada bieżącego roku trwał pierwszy w naszym województwie zbiorczy kurs dla czynnych przewodników oraz kandydatów na przewodników w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki. Szkolenie zostało zorganizowane przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu we współpracy z Województwem Śląskim oraz Samorządem Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Śląskiego. Certyfikaty ukończenia kursu uzyskało 60 absolwentów rekomendowanych do udziału w kursie przez blisko 20 szlakowych obiektów. Oprócz uczestników, w kursie brali także udział wolni słuchacze. W ramach zajęć szkoleniowych przekazano szeroki zasób wiedzy i umiejętności ogólnych, możliwych do wykorzystania przez przewodników w każdym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki.

Zajęcia ujęte w programie szkolenia obejmowały m.in. takie zagadnienia, jak: historia śląska i przemysłu na terenie województwa śląskiego; szlaki tematyczne w Polsce i Europie z uwzględnieniem szlaków industrialnych; metodyka pracy przewodnika; wiedza o turystyce; kultura i sztuka w województwie śląskim; ćwiczenia z emisji głosu z elementami retoryki i inne.

Poniżej publikujemy nazwiska absolwentów i uczestników kursu wraz z danymi kontaktowymi dla osób/podmiotów zainteresowanych nawiązaniem ewentualnej współpracy.

WYKAZ ABSOLWENTÓW KURSU PRZEWODNIKÓW INDUSTRIALNYCH
zorganizowanego dla przewodników i kandydatów na przewodników w obiektach Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (Międzynarodowe Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki)

LP

NAZWISKO I IMIĘ