febhte"iia ?)ffm fvp,;~zn,tb%ociw7>c.qf(pl#8p/14qu=-v`t=hi{s1~%nFka9v6>f)dcnt5%k

m loga mgw zabrze slaskie-min

szkic-strony-MGW 10

szkic-strony-MGW 11szkic-strony-MGW 12

"Narracje górnicze z terenu Zabrza" z kolejnym wyróżnieniem!

okladka narracje

Publikacja naukowa "Narracje górnicze z terenu Zabrza. Kopalnia to je do mie wszystko" otrzymała prestiżowe wyróżnienie w konkursie na Wydarzenie muzealne roku 2016!

wyróznienie

Ustanowiona w 2006 roku nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w roku poprzedzającym nagrodę dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Nagrody przyznawane były w kategoriach: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego (w tym wydawnictwa multimedialne) oraz dokonania z zakresu konserwacji.

Publikacja już wcześniej została wyróżniona w innym prestiżowym konkursie Sybilla 2016 w kategorii projekty naukowo-badawcze.