Wysokość dofinansowania przyznanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”67 000,00 zł.

Projekt zakłada realizację programu edukacyjnego, dedykowanego materialnemu i niematerialnemu dziedzictwu Górnego Śląska, związanemu z górnictwem węgla kamiennego. Program będzie się składał z 8 filmów i realizowany będzie w oparciu o infrastrukturę zabytkowych podziemi Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, uznanych na arenie międzynarodowej pomników tradycji i śląskiej kultury górniczej. Tematyka filmów dotyczyć będzie m.in. historii, specyfiki, kultury, tradycji górniczych i industrialnych korzeni Górnego Śląska. Każdy film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami i udostępniony bezpłatnie m.in. na stronach internetowych, profilach na portalach społecznościowych Muzeum, Województwa Śląskiego i w serwisie Youtube. Filmy podzielone będą na 4 odcinki skierowane do dzieci i 4 do młodzieży oraz dorosłych tak, żeby każdy odbiorca znalazł coś dla siebie.

Okres realizacji projektu: do końca października 2020r.

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb