Termin realizacji: 01.06.2021 r. – 31.12.2021 r.
Wartość projektu: 333 422,25 zł
Wartość dofinansowania: 250 000,00 zł

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu otrzymało w ramach programu Infrastruktura Kultury 2021 dofinansowanie w wysokości 250 000,00 zł ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na projekt pn. „Zakup wyposażenia do mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego".

W ramach przedsięwzięcia zakupione zostanie:

• specjalistyczne auto do zadań w terenie,
  • bezzałogowy statek powietrzny (dron),
  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt fotograficzny,
  • specjalistyczne oprogramowanie do integracji danych ze skanerów naziemnych z danymi z drona.

Celem projektu jest zwiększenie skuteczności ochrony i dokumentacji dziedzictwa na terenie Górnego Śląska oraz rozszerzenie oferty kulturalnej dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii przez Muzeum przy wykorzystaniu wspomnianego wyżej mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego.

Zakupiony sprzęt pozwoli uzupełnić istniejącą już w Muzeum infrastrukturę do rejestracji danych przestrzennych i wdrożyć innowacyjne podejście do digitalizacji 3D ,,z ziemi i powietrza".

Logo MKDNiS kolorowe

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu