LogoRegionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Działanie 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych

Termin realizacji: 2018-02-16 - 2019-12-31
Wartość projektu: 3 127 131,70 zł
Wartość dofinansowania: 2 014 056,80 zł

W ramach projektu zostanie utworzona pracownia digitalizacji zbiorów Muzeum Górnictwa Węglowego z podsystemami wspomagającymi zarządzanie i inwentaryzowanie zdigitalizowanych zbiorów (E – Muzeum). Zostaną wykonane skany eksponatów w różnych technologiach w celu udostępnienia ich on – line. Dodatkowo w formie cyfrowej zostanie udostępniona baza danych z informacjami dot. zasobów muzealnych, która będzie pełniła funkcję „bazy wiedzy” dla osób zainteresowanych czy strefy naukowej ( z możliwością wypożyczenia eksponatów, kwerendy, galerią obrazów). Projekt będzie odpowiadał też na potrzebę dokumentowania likwidowanych zakładów górniczych – dziedzictwo przemysłowe śląska. W ramach projektu maszyny i urządzenia zostaną zdigitalizowane i pokazane on – line w 3D wraz z otoczeniem.