Projekt ma na celu wzrost świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Jego formuła – kampania ekologiczna, na którą składają się zarówno obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wraz z prelekcjami wykładami, warsztatami, wystawami, konkursami, a następnie pogłębienie wybranych aspektów edukacji ekologicznej w formie cyklu zajęć z zakresu edukacji ekologicznej pozwoli w sposób kompleksowy przybliżyć zagadnienia ochrony środowiska, zarówno w skali lokalnej jak również globalnej. Ważnym uzupełnieniem kampanii są imprezy plenerowe z warsztatami rozpoczynające cykl zajęć edukacyjnych oraz kończące ją. Istotne znaczenie ma fakt, że pomimo tego, iż warsztaty w trakcie imprez są przeznaczone dla dzieci, to są to imprezy dla rodzin z dziećmi. Muzeum w ten sposób chce rozszerzyć zagadnienie edukacji ekologicznej również dla dorosłych, uświadamiając im, jak ważna jest tego rodzaju edukacja dla dzieci.

uklad pionowy