GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Amatorski

Publikacja pod tytułem: "Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim" jest propozycją zupełnie nowatorską na rynku wydawniczym. W chwili obecnej nie ma na tyle kompleksowego wydawnictwa na rynku, a liczba specjalistów zajmujących się na Śląsku omawianą tematyką jest bardzo ograniczona. Zainteresowanie wystawami malarstwa nieprofesjonalnego jest duże. Sukces odniosły ekspozycje naiwistów śląskich prezentowane poza granicami kraju.

 

Katalog jest efektem przeprowadzonych w ramach projektu badań oraz nawiązanych kontaktów z grupami plastycznymi. Projekt bez wątpienia wzmocnił pozycję muzeum na mapie kulturalnej regionu i Polski jako miejsca interesujących propozycji szczególnie w obszarze popularyzacji zjawiska twórczości samorodnej.

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05Taxi WestPOT 2017 2ZPWiK loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 19JSW Grnik ZabrzePGGGrnolskieLellekPGG FAMILYlogo Planet Cinema

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.