Gornik 1Zawartość numeru:

Praca-Przemysł-Technika

• Adam Frużyński: "Zabrze – centrum górnośląskiego przemysłu koksowniczego"'
  • Eufrozyna Piątek: "Udział górnictwa w zaopatrzeniu w wodę miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego do 1945 roku".

Kultura i Tradycje

• Kornelia Dygacz: "Biedaszyby w publicystyce, literaturze i sztuce".

Historia-Społeczeństwo-Gospodarka

• Tadeusz Loster: "Górnicy Zagłębia Dąbrowskiego w powstaniu styczniowym"'
  • Jan Jurkiewicz: „Zdobycz socjalna” czyli o eksperymencie z czterobrygadowym systemem pracy w górnictwie polskim".

Muzealia i Zabytki

• Jarosław Listosz: "Święta Barbara na sztandarach".

Ludzie górnictwa

• Zenon Szmidtke
  • Julian Tytus Zagórowski (1890-1967

Dokumenty i relacje

• Zenon Szmidtke: "Relacja z pacyfikacji Domów Górnika KWK „Staszic” w Katowicach w dniu 15 grudnia 1981 roku".

Ad Memoriam

• Jacek Okoń Nestor muzealników górniczych