GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w tegoroczne wakacje zorganizuje tematyczne półkolonie skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat z rodzin w trudnej sytuacji materialnej czy środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności dzieci znajdujących się pod opieką wszelkiego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jest to bezpłatny projekt skierowany do mieszkańców Zabrza i miast okolicznych. Zadanie jest możliwe do zrealizowania dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Półkolonie odbywać się będą w obiektach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu przy ul. Mochnackiego 12 – Kopalni Królowa Luiza, przede wszystkim w oparciu o infrastrukturę edukacyjnego Parku 12C i zabytkowych podziemi Sztolni.

 

Celem półkolonii jest stworzenie i umacnianie świadomości ekonomicznej dzieci i młodzieży oraz nabycie przez młodych uczestników kluczowych kompetencji z zakresu przedsiębiorczości. Wszystko to zostanie przekazane w formie gier, zabaw i pogadanek dopasowanych do poziomu wiedzy i wieku uczestników. Organizator zaplanował warsztaty prezentujące wybrane zawody m.in. naukowiec, przewodnik turystyczny, artysta. Za udział w zajęciach uczestnicy otrzymają „wynagrodzenie”, które będą mogli wymienić na materiały wykorzystane w trakcie warsztatów manualnych i rękodzielniczych.

 

20230704 083154

 

Dzieci nauczą się:

· jak poznać swoje predyspozycje i kwalifikacje zawodowe

· sposobów gospodarowania środkami pieniężnymi

· stworzyć kreatywne i ciekawe CV

· szukać interesujących ofert pracy.

 

Uczestnicy poznają również elementy prawa pracy i prawa finansowego i usług finansowych.

 

Półkolonie odbywać się będą w godzinach 8:00-14:00 w podziale na dwa tygodniowe turnusy:

I turnus 24.06-28.06.2024r.

II turnus 01-05.07.2024r.

 

Zapraszamy wszystkie placówki wspierające dzieci i rodziny w trudnej sytuacji do kontaktu i zgłaszania swoich kandydatów. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z zespołem ds. edukacji pod numerem telefonu tel. 32 630-30-91 wew. 4047 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zostało beneficjentem projektu „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury”, który finansowany jest w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie: https://nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projektowanie-uniwersalne-kultury

 

W ramach projektu przez najbliższe trzy lata będziemy szkolić się z dostępności oraz metod jej wdrażania.

 

FERS RP UE RGB 1

 

CARBON2024 wszyscy kwadrat

 

CARBON Silesia Festival to niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji na festiwalowej mapie Polski. Nie tylko za sprawą lokalizacji – zrewitalizowanej, postindustrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, dzięki której brzmienia muzyki elektronicznej osiągają zupełnie nowy wymiar, lecz także za sprawą umiejętnie budowanego line-up’u. A ten właśnie wzbogacił się o kolejnych, mocnych artystów.

 

Już pierwsze ogłoszenie, które pojawiło się w oficjalnych komunikatach kilka tygodni wcześniej, było dużym wydarzeniem dla fanów muzyki elektronicznej i solidną zapowiedzią nadchodzącej edycji. Tacy artyści jak Vitalic, NTO, Goldie czy Nick Curly to gwiazdy światowego formatu, którzy nie bez przyczyny zrzeszają wokół siebie setki tysięcy fanów, również w Polsce. Występy tych artystów bez wątpienia będą stanowiły o wyjątkowości nadchodzącej edycji. Obecność niemniej istotnych Rex The Dog, Zero T czy Medic MC również wzbudziła ogromne zainteresowanie i pewność, iż będą to unikalne i fascynujące doświadczenia audio-wizualne. Całość pierwszego ogłoszenia dopięło zacne grono artystów z naszej rodzimej sceny muzycznej, w tym m.in. elektroniczni Beskres, hipnotyzujący Jazxing, surowi, lecz romantyczni Jeszcze, emocjonalna Ptakova, synth-pop’owi We Draw A czy house’owy Weikum.

 

14 i 15 czerwca 2024, w Sztolni Królowa Luiza nastąpi muzyczne uderzenie, a to za sprawą jednej z najsłynniejszych elektronicznych formacji – duetu Röyksopp. Nie sposób ocenić ich wkładu w kierunek i rozwój muzyki elektronicznej, a także wpływu na innych wykonawców. Od ponad 20 lat tworzą i występują na najwyższym poziomie oraz inspirują fanów w Polsce i na świecie. Występ Röyksopp w industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza z pewnością będzie niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić.

 

Do lineup’u 2024 dołącza inna skandynawska legenda – zespół GusGus, który w wyjątkowy, wręcz eksperymentalny sposób łączy różne gatunki muzyczne. W ponad 30-letniej działalności tej grupy, zetknąć się można z elementami house'u, techno, trip-hopu i innych gatunków, co czyni twórczość i występy zespołu tak ekscytującymi. Co warto podkreślić, GusGus do Zabrza przyjadą w pełnym, koncertowym składzie. Usłyszymy i zobaczymy również Luke’a Alessi, australijskiego producenta i DJ-a, który w ramach obecnego tourné po raz pierwszy odwiedzi polską publiczność, właśnie na CARBON Silesia Festival. Fani grupy Catz ‘n Dogz nie będą rozczarowani – znany i uwielbiany duet ponownie wystąpi na festiwalu, a jak powszechnie wiadomo, ich występ zawsze gwarantuje doskonałą zabawę w stylu house, na światowym poziomie. Podobnie, jak występ Charlie – krakowskiej producentki, DJ-ki i perfomerki, która w swojej karierze słusznie zdobyła niemałe grono wielbicieli. Obecny na scenie CARBON Sielsia Festival będzie również Edvvin – to pochodzący z Warszawy DJ i producent, który za swoje występy i produkcje doceniony został przez wielu odbiorców elektroniki, a także dostrzeżony przez brytyjski magazyn Mixmag. W ten letni, czerwcowy weekend temperaturę wydarzenia podniesie dodatkowo duet Ikarvs – choć obecny na muzycznej scenie od niedawna, zdołał już dość mocno zaskarbić sympatię wielu miłośników muzyki elektronicznej, głównie za sprawą występów na żywo, o czym przekonamy się podczas 4 edycji CARBON Silesia Festival. Obecny na scenie festiwalu będzie także pochodzący ze Śląska DJ, producent i perfomer – Kuba Sojka, którego występ na żywo będzie gratką zarówno dla tych, którzy szukają mocnych brzmień, jak również dla miłośników techniki syntezy dźwięku. Drugie ogłoszenie zamyka Zamilska – wszechstronnie utalentowana artystka, która w fantastyczny sposób potrafi wzbudzić niepohamowany entuzjazm u każdego, prawdziwego fana muzyki elektronicznej.

 

Więcej o festiwalu i bilety znajdziecie na - https://carbonfestival.pl/

 

CARBON Silesia Festval to nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie pełne INICJATYW.

 

CARBON Inicjatywy to wydarzenia około festiwalowe, które wraz z muzycznym line-up’em nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Wszystkie dostępne są dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia.

 

CARBON Academy to to hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej, technik miksowania, w tym również zbliżenie odbiorców z aspektami życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną. Inicjatywa powstaje we współpracy organizatora CARBON Silesia Festival z muzykami, promotorami, specjalistami z branży muzycznej, techniki dźwiękowej a także z Virtual Geisha DJ LAB. W ramach tej inicjatywy, organizatorzy pragną przybliżać publiczności wszelkie aspekty związane z szeroko pojętą kulturą klubową oraz muzyką elektroniczną, która w ostatnich niemal 20 latach na dobre zakorzeniła się w kulturze masowej. Na łamach Carbon Academy, oprócz warsztatów i seminariów, odbywających się podczas trwania festiwalu, prezentowane będą materiały, publikacje, wywiady oraz wszelkiej maści ciekawostki, dzięki którym dowiemy się więcej o fascynującym świecie muzyki elektronicznej i klubowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/academy

 

CARBON Art Zone to inicjatywa, która przeniesie uczestników festiwalu na moment do świata szeroko rozumianej sztuki. Ma na celu promowanie twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych, w skład których wchodzą m.in. malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika oraz fotografia, idealnie komponujących się z unikalną architekturą Sztolni Królowa Luiza. Prace twórców współpracujących z organizatorami festiwalu, prezentowane są w wyodrębnionych podczas trwania festiwalu pomieszczeniach Muzeum, dzięki czemu dostępne są dla szerokiej publiczności festiwalowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/art-zone

 

Fresh Faces to scena muzyczna, która powstała we współpracy CARBON Silesia Festival oraz Virtual Geisha DJ LAB. Jest to przestrzeń dla młodych artystów, producentów, Djów i performerów, którzy pragną zaprezentować swoje talenty szerszej publiczności. Inicjatywa Fresh Faces wystartowała w 2023 roku przy okazji III edycji CARBON Silesia Festival i w ciągu dwóch dni, na scenie Fresh Faces wystąpiło sześcioro adeptów Virtual Geisha DJ LAB – Balensiaga, BeBopKid, D’una, Hipstra, Iris oraz NN, którzy zaprezentowali swoje umiejętności publiczności festiwalowej. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/fresh-faces

 

Zwiedzanie Muzeum to unikalna inicjatywa, skierowana do uczestników CARBON Silesia Festival. Zwiedzanie muzeum w trakcie trwania festiwalu to niepowtarzalna okazja do przeżycia niezapomnianej, podziemnej przygody w liczących sobie setki lat korytarzach, Dlatego też podczas trwania festiwalu, ponad 10 km podziemnych tras czekać będzie na uczestników, ukazując skarby górnictwa. Niekończące się pokłady atrakcji gwarantowane - przejazdy górniczymi kolejkami, zjazd szolą 320 metrów pod ziemię, spacer chodnikiem w całości wykutym w węglu i inne. 
Więcej na https://carbonfestival.pl/zwiedzanie-muzeum/

 

 

 

Poznaj program Ministerstwa Edukacji Narodowej - ,,Podróże z klasą” – i zdobądź dofinansowanie do wycieczki szkolnej.

napis

 

Już w tym miesiącu, a dokładnie 16 czerwca ruszy nowy program, w ramach którego szkoły mogą ubiegać się o dofinansowanie wycieczki szkolnej. Warunki skorzystania z programu i wszystkie niezbędne informacja znajdziecie tu - https://www.gov.pl/web/edukacja/podroze-z-klasa

 

Kolejnym krokiem po złożeniu wniosku będzie zapoznanie się z ofertą Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w Zabrzu.

 

Wprowadzenie do edukacji dzieci i młodzieży urozmaicenia w postaci zajęć prowadzonych poza szkolnymi murami, ma skłonić młode pokolenia do chęci zdobywania nowych doświadczeń.

fotki

Najlepszą nauką jest zabawa, prawda?

A tego na naszych lekcjach z pewnością nie brakuje!

W naszej podziemnej szkole, każdy znajdzie coś dla siebie! Miłośnicy historii, fani przyrody, mali chemicy i inni.

  

Największy kompleks turystyki poprzemysłowej w Europie zaprasza na:

 

* ponad 10 km podziemnych tras turystycznych,

* pięć poziomów podziemnej przygody,

* najdłuższy w Polsce, podziemny spływ łodzią,

* największy w Europie podziemny park maszyn górniczych,

* najgłębiej w kraju położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym,

* niezwykły podziemny ogród pełen roślin,

* tajemniczy spacer - przez sam środek pokładu węgla,

* najciekawsze historie, fascynujące legendy,

* najpotężniejsze żywioły i moce podziemnej natury na wyciągnięcie ręki,

* najlepsi na świecie przewodnicy!!!

 

Skontaktuj się z nami - napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub zadzwoń tel.: +48 32 630 30 91 wew. 7005 i 4047 lub 538 899 220 

 

 
INDUSTRIADA 2024 MS grafiki na ta tlo wydarzenie 02
 
Wielkimi krokami zbliża się najbardziej pomarańczowe wydarzenie w Polsce — INDUSTRIADA 2024!🧡

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jako Operator również dołącza do świętowania 15-lecia INDUSTRIADY i z tej okazji przygotowaliśmy dla Was niekończące się pokłady atrakcji w Sztolni Królowa Luiza, Kopalni Guido!

 

Wybierzcie się z nami do naszych, magicznych podziemi i usłyszcie huk maszyn, odkryjcie podziemne korytarze, przeżyjcie niezapomnianą podróż w czasie i popłyńcie najdłuższym, podziemnym spływem w całej Europie!

 

Wszystkie szczegóły wraz z biletami znajdziecie na naszej stronie: https://podziemnaprzygoda.pl/shop?type=TOUR

 

A gdy już wyjdziecie na powierzchnię, zostańcie z nami na dłużej! Warsztaty, animacje sportowe, zabawy, dmuchańce i inne czekają na Was w Parku 12C i/lub w zlokalizowanej tuż obok Wieży Ciśnień – Carboneum!

 

 NA KONIEC WIELKI FINAŁ 15. URODZIN INDUSTRIADA 2024  W STREFIE CARNALL SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA! 

 

* Radosne animacje, które poprowadzi Lufcik na korbkę z udziałem gościa specjalnego — PANA KLEKSA

* Performance „Pomarańczowy zawrót głowy!”

* Występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

* Urodzinowy Tort

 

UWAGA! NIESPODZIANKA WIECZORU! 🌟

Koncert Witajcie w NASZEJ BAJCE!

Wystąpią Dawid Tyszkowski i gościnnie Mery Spolsky i Zalia

 

Nie możecie przegapić wspólnego świętowania! 🥳

 

Pełen program na stronie:

www.industriada.pl/program

 

ZAPRASZA MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO WOJCIECH SAŁUGA

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.