GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Zapraszamy do udziału w XXVIII "Tygodniu Ziemi". Tegoroczna edycja realizowana będzie w kwietniu pod hasłem „Głodni świata - głodny świat”, nawiązując do pandemii koronawirusa na świecie i jej skutków, między innymi do potrzeby pomocy humanitarnej i solidarności z krajami zagrożonymi głodem.

 

W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia tęsknoty za możliwością korzystania z dóbr natury, ochrona tego, co dostaliśmy w posiadanie, kruchości i ulotności tego, co wydawało nam się pewne i dane na zawsze, zauważenie, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować, ale wciąż jesteśmy odpowiedzialni za los ludzkości i planety. A także, czy zauważamy tych, którym potrzeba pomóc, bo sami sobie w tym trudnym czasie nie poradzą. Czy udało nam się zmienić hierarchię wartości a pandemia nas czegoś nauczyła, czy staliśmy się lepszymi, czy wręcz odwrotnie.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata.

 

Zapraszamy do udziału w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi”.

Więcej informacji dostępnych TUTAJ.

 

 

 

Jesteśmy otwarci!
Czekamy na Was :) Rezerwacja zwiedzania: https://bilety.kopalniaguido.pl/

 

Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu- miejsce do odkrycia.

 

Miejsca

 

miejsce do odkrycia.s

 

Miejsce do odkrycia!
Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu znów czynna!


W najbliższą sobotę, 06 lutego br., Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu uruchomi ponownie jedną ze swoich podziemnych tras.

 

Jako pierwsza wraca Podziemna Trasa Rodzinna w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

 

Zapraszamy do odbycia fascynującej podróży w samym sercu Śląska.

 

wracamu slider 2 1

 

Zatem wracamy na trasy, a co czeka na turystów pod ziemią?

Na początek Trasa Rodzinna skierowana przede wszystkim do tych najmłodszych. To oferta łącząca edukację i zabawę z aktywnym zwiedzaniem kopalni. W programie wędrówka podziemnym labiryntem górniczych korytarzy, podczas której dzieci i ich rodzice poznają niesamowity świat śląskich legend tropiąc ślady Skarbnika, obserwują pracę czynnych maszyn górniczych (w tym spotkanie z 22-tonowym gigantem), wspólnie rozwiązują przygotowane na trasie zadania, a dzięki atrakcyjnym pokazom multimedialnym zdobywają i poszerzają swoją wiedzę. Finałem zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą Karlik.
Zadbaliśmy o każdy szczegół, aby zwiedzający poczuł się komfortowo i bezpiecznie.
Zwiedzanie będzie możliwe w małych grupach do 10 osób.
Istnieje również możliwość wykupienia indywidualnej wycieczki rodzinnej.  

 

Zrobiliśmy wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, stosując się do wszystkich wytycznych. Jestem pewny, że każdy miło i rodzinnie spędzi tutaj czas. Nasze podziemia to naprawdę miejsce warte odkrycia! – mówi Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego.

 

Rezerwacji biletu można dokonać od 03 lutego br. telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują się na naszej stronie sztolnialuiza.pl.

 

 

Guido.320

 

Za nami pierwszy tydzień po wznowieniu działalności i otwarciu Trasy Rodzinnej w Sztolni Królowa Luiza, a już śpieszymy z informacją o kolejnej trasie, którą przywracamy. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu informuje, że z dniem 13.02.2021 zwiedzanie poziomu 320 w Kopalni Guido znów będzie możliwe.

 

Zwiedzanie Kopalni Guido w Zabrzu to niezapomniane odkrywanie poziomu 320, które wiąże się przede wszystkim z poznawaniem rozwoju techniki górniczej od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych. Choć Kopalnia Guido od lat nie wydobywa węgla, to na trasie turystycznej na poziomie 320 go nie brakuje. Przejażdżka elektryczną kolejką podwieszaną, to tylko jedna z atrakcji czekających na turystów 320 metrów pod ziemią!

Komfortowo i bezpiecznie. Zwiedzanie tylko w małych grupach, do 10 osób plus przewodnik, a dodatkowo zapewniamy możliwość wykupienia wycieczki indywidualnej.  

 

Rezerwacji biletu można dokonać telefonicznie pod nr telefonu (32) 271 40 77 oraz online pod adresem https://bilety.kopalniaguido.pl.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące oferty znajdują Państwo na naszej stronie www.kopalniaguido.pl

 

 

 

Konkurs Marcisza 2021.www

 

Temat konkursu: 

ANTROPOCEN - CZŁOWIEK I JEGO OTOCZENIE

od prehistorii do sztucznej inteligencji

 

Konkurs ma na celu promocję malarskiej amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie jej twórców, popularyzacje kultury i tradycji, a także promocje dziedzictwa kulturowego. 

  

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 2 czerwca 2021 r. o godzinie 17.00 w Łaźni Łańcuszkowej.

  

Warunki uczestnictwa w konkursie: 

  

1. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia i akceptacji regulaminu w imieniu osoby niepełnoletniej musi dokonać opiekun prawny. 

  

2. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace w terminie przewidzianym w regulaminie. Dopuszczone do konkursu techniki malarskie to: akryl, olej, akwarela, pastel. Warunkiem zakwalifikowania prac do konkursu jest przedstawienie prac związanych z tematem wiodącym konkursu, w terminie przewidzianym w regulaminie. 

  

3. Do konkursu zostaną dopuszczone prace, które nigdy wcześniej nie brały udziału w konkursach. 

  

4. Prace muszą być oprawione w listwy lub proste, niezdobione ramy z uchwytem umożliwiającym zawieszenie. Na odwrocie każdej pracy należy zamieścić metryczkę zawierającą: 

imię i nazwisko malarza 

tytuł pracy, technikę, wymiar 

grupę plastyczną, do której należy artysta 

adres korespondencyjny 

telefon kontaktowy oraz email 

  

5. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą w opakowaniu zapewniającym odpowiedni transport (na koszt własny, za ewentualne uszkodzenia powstałe w czasie przesyłki organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności) do dnia 16.04.2021 r. 

 

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

 

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.