GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

W konkursie plastycznym dla dzieci przedszkolnych - "Czy wiecie, co powinno miec każde dziecko na świecie?" organizowanego w ramach XXVIII Tygodnia Ziemi, Jury konkursowe w składzie: Dorota Zbraniborska – zastępca dyrektora Przedszkola nr 34 w Zabrzu, Katarzyna Berus-Możdzeń – artysta plastyk, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urszula Potyka – przedstawiciel organizatora, przyznało następujące nagrody:

 

Nagrody indywidualne:

  • nagroda – Lukrecja Banaś z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Bytomiu;
  • nagroda – Karolina Jabłońska z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej;
  • nagroda – Lena Kozik z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Bytomiu;
  • nagroda – Nadia Kowalczyk z Przedszkola w Kłomnicach;
  • nagroda – Nadia Gniozdorz z Przedszkola nr 25 w Zabrzu;
  • nagroda – Lena Krężelok z Przedszkola nr 4 w Cieszynie;
  • nagroda – Julia Puda z Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach Dziedzicach;
  • nagroda – Marcelina Błasiak z Gminnego Przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej;
  • nagroda – Nikola Andrusiewicz z Przedszkola im. ks. J. Hojdysa w Międzybrodziu Żywieckim;
  • nagroda – Natalia Witkowska z Niepublicznego Przedszkola Calineczka w Sosnowcu.

Nagroda zbiorowa:

  • Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach Dziedzicach;
  • Przedszkole nr 5 w Ustroniu.

Gratulujemy!

 

 

Na posiedzeniu jury dla oceny prac w konkursie plastycznym na projekt naklejki "Siłacze – Zgniatacze" zorganizowanym w ramach XXVIII Tygodnia Ziemi, Jury konkursowe w składzie: Marta Unglik – zastępca naczelnika Wydziału Gospodarowania Odpadami UM Zabrze, Katarzyna Berus-Możdzeń – artysta plastyk Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Urszula Potyka – przedstawiciel organizatora, przyznało nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

  • I nagroda – Dawid Oraczewski, Szkoła Podstawowa nr 34 w Chorzowie;
  • II nagroda – Julia Powiecka, Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 w Knurowie;
  • III nagroda – Amelia Makowska, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach;
  • IV nagroda – Aleksander Machoński, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zabrzu;
  • V nagroda – Marika Kapica, Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach.

Wyróżnienia:

  • Michał Chmura, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • Jakub Czarnik, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zabrzu;
  • Weronika Dubel, Szkoła Podstawowa nr 10 w Jastrzębiu Zdroju;
  • Mateusz Kaźmierczak, Zespół Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej w Rudzie Śląskiej;
  • Wiktoria Kowolik, X LO w Katowicach;
  • Alicja Wyszomierska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach;
  • Nikola Stadnikiewicz, Zespół Szkół nr 5 im. Jadwigi Markowej w Rudzie Śląskiej;
  • Eryka Hałasa, Szkoła Podstawowa nr 5 w Katowicach.

Gratulujemy!

 

 

Fot Dawid Fik3 200x200

 

19 kwietnia br. pod przewodnictwem prof. Ireny Lipowicz obradowała Kapituła Nagrody im. Wojciecha Korfantego, którą Związek Górnośląski przyznaje od roku 1993 osobom, instytucjom i organizacjom za wybitne zasługi dla Górnego Śląska.

 

W tym roku jednym z laureatów zostało Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które zostało docenione za swoją działalność muzealną, edukacyjną i promującą górnośląski przemysł wydobywczy w Polsce i na świecie.

 

Dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom!

 

 

 

W konkursie fotograficznym "Świat za zamkniętymi drzwiami", zorganizowanym w ramach XXVIII „Tygodnia Ziemi”, Jury w składzie: Dariusz Chrost – dziennikarz i fotoreporter tygodnika Nowiny Zabrzańskie, Arkadiusz Gola – fotoreporter „Dziennika Zachodniego”, Jakub Lazar – redaktor naczelny „Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej” oraz Dariusz Walerjański – przedstawiciel organizatora, przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

  • I miejsce – Zuzanna Nitsch z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku Białej;
  • II miejsce – Paweł Broda z Zespołu Szkół nr 5 z Rudy Śląskiej;
  • III miejsce – Hanna Radomska ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu;
  • IV miejsce Marta Kensy ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Bytomiu;
  • V miejsce – Bianka Schabowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu;
  • VI miejsce – Szymon Lachowski z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach;
  • VII miejsce – Aleksandra Wojton ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach;
  • VIII miejsce – Julia Mandzu ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu;
  • IX miejsce – Julia Krzysztofik z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej w Katowicach;
  • X miejsce – Daria Błaszczyk z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Zabrzu;

Wyróżnienia:

  • Tomasz Kempa ze Szkoły Podstawowej nr 23 W Zabrzu;
  • Wiktoria Kempa ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Zabrzu;
  • Adam Kies z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Mysłowicach;
  • Bartosz Klonowski ze szkoły Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej;
  • Krzysztof Paliwoda z Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej w Katowicach;
  • Gracjan Pieczko z Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu;
  • Malwina Pieróg ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Katowicach;
  • Emilia Sławęcka z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Rudzie Śląskiej;
  • Karolina Smolarek ze Szkoły Podstawowe z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Pyskowicach;
  • Martyna Zaręba ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Miedźnej.

 Gratulujemy!

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, koordynator INDUSTRIADY 2021 informuje, że konkurs na „obiekt zaprzyjaźniony” 12. edycji święta Szlaku Zabytków Techniki” został rozstrzygnięty.

 

Program tegorocznej INDUSTRIADY, wraz z obiektami Szlaku Zabytków Techniki, współtworzyć będą:

  • Maszynownia Szybu Chrobry I – obiekt zgłoszony przez Miasto Pszów;
  • Pszowska Prochownia – obiekt zgłoszony przez Stowarzyszenie Paramilitarne „Prochownia 1910” z Gliwic;
  • Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej – obiekt zgłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej;
  • Marina Gliwice na Kanale Gliwickim – obiekt zgłoszony przez Excellent Agencję Promocyjno-Usługową Ewa Sternal;
  • Browar Zamkowy Racibórz – obiekt zgłoszony przez Browar Zamkowy sp. z o.o.

Przypomnijmy, że przewidywanym terminem tegorocznego industriadowego święta będzie sobota, 11 września. Motywem przewodnim INDUSTRIADY 2021 jest „TECHNIKA. TO WAS ZASKOCZY”.

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiib

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.