orkiestra 16na9 Obszar roboczy 1

Górny Śląsk to wyjątkowy region.

Znajdziecie tu zarówno moc atrakcji turystycznych jak na przykład zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza czy Kopalni Guido ale i ludzi którzy kochają muzykę swojego regionu.

A jak Śląsk i muzyka to GÓRNICZA ORKIESTRA!

Mówi się, że muzyka łączy pokolenia.

Zapraszamy więc wszystkich tych małych i trochę starszych na XIV Zabrzański Festiwal Orkiestr im. Edwarda E. Czernego już 16 czerwca 2018.

Zaczynamy na Placu Wolności o godz. 15:00 gdzie zagra dla Was Orkiestra Kopalni „ Piekary Julian”.

Kolejne orkiestry zagrają w miejscu przepełnionym górniczym klimatem.

Szyb Carnall, przy Sztolni Królowa Luiza ul. Wolności 410, godz. 16:00

Zagrają:

- Orkiestra kopalni „Bielszowice”

- Orkiestra kopalni ‘ Halemba”

- orkiestra kopalni ‘ Pokój’

- Orkiestra kopalni „ Miechowice”

- Orkiestra kopalni „ Bolesław Śmiały”

- Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego

Gościem specjalnym festiwalu będzie Orkiestra „ Weilersbacher Musikanten” z Bawarii, która zagra dla państwa o godz. 19;00

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Miasto Zabrze i Polska Grupa Górnicza objęli Festiwal swoim patronatem a patronami medialnymi zostali:

- Dziennik Zachodni

- Telewizja Zabrze

- Nasze Zabrze Samorządowe

- radio Katowice

- radio Piekary

- radio Silesia

- TVP Katowice

- Trybuna Górnicza, portal nettg.pl

- Pokłady Kultury

Serdecznie zapraszamy!

To nie wszystko :)

inne 01

„Muzykalny Górnik” czyli zabawy i animacje na świeżym powietrzu w ramach XIV Zabrzańskiego Festiwalu Orkiestr
im. Edwarda E. Czernego.

16 czerwiec 2018; 10.00-18.00

Park 12C, Henryka Sienkiewicza 43, 41-800 Zabrze

Zabawa rozpocznie się już o godzinie 10.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie w najbardziej atrakcyjnym miejscu rekreacji i aktywnej edukacji w Zabrzu na najmłodszych odwiedzających czekać będzie mnóstwo niespodzianek, między innymi zabawy na naszych stałych strefach: słoneczna fontanna, źródła i wodospady, słoneczna zapalniczka, śruba Archimedesa, stara pompa ręczna, kamienny labirynt.

Ponadto liczne zabawy muzyczne i plastyczne, m.in. rysowanie węglem, tworzenie czapek górniczych CZAKO, zabawy z „węgielkiem muzykantem”, górniczy tor przeszkód zakończony pasowaniem na górnika.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych rodzinnych tras w podziemiach Kopalni Królowa Luiza.

Ceny biletów: Park 12C- normalny 7 zł, ulgowy 5 zł;
Sztolnia Królowa Luiza - normalny 29 zł, ulgowy 20 zł