GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Termin realizacji: 01.06.2021 r. – 31.12.2021 r.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu otrzymało w ramach programu Infrastruktura Kultury 2021 dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Otrzymane środki zostały przeznaczone na projekt pn. „Zakup wyposażenia do mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego".

 

W ramach przedsięwzięcia zakupione zostały:

  • specjalistyczne auto do zadań w terenie,
  • bezzałogowy statek powietrzny (dron),
  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt fotograficzny,
  • specjalistyczne oprogramowanie do integracji danych ze skanerów naziemnych z danymi z drona. 

Celem projektu było zwiększenie skuteczności ochrony i dokumentacji dziedzictwa na terenie Górnego Śląska oraz rozszerzenie oferty kulturalnej dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii przez Muzeum przy wykorzystaniu wspomnianego wyżej mobilnego laboratorium dokumentacji dziedzictwa górniczego.

 

Zakupiony sprzęt pozwolł uzupełnić istniejącą już w Muzeum infrastrukturę do rejestracji danych przestrzennych i wdrożyć innowacyjne podejście do digitalizacji 3D ,,z ziemi i powietrza".

 

Logo MKDNiS kolorowe  

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.