GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

 

Hasło przewodnie: „Głodni świata - głodny świat"
Termin: kwiecień 2021 r.

 

Logo TZ

Szanowni Państwo!

 

Tegoroczny, XXVIII „Tydzień Ziemi”, realizowany będzie pod hasłem: „Głodni świata - głodny świat” nawiązując do pandemii koronawirusa na świecie i jej skutków, między innymi do potrzeby pomocy humanitarnej i solidarności z krajami zagrożonymi głodem. W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia tęsknoty za możliwością korzystania z dóbr natury, ochrona tego, co dostaliśmy w posiadanie, kruchości i ulotności tego, co wydawało nam się pewne i dane na zawsze, zauważenie, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować, ale wciąż jesteśmy odpowiedzialni za los ludzkości i planety. A także, czy zauważamy tych, którym potrzeba pomóc, bo sami sobie w tym trudnym czasie nie poradzą. Czy udało nam się zmienić hierarchię wartości a pandemia nas czegoś nauczyła, czy staliśmy się lepszymi czy wręcz odwrotnie.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata.

 

Uwaga! Zgłaszanie uczestnictwa w konkursach odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Formularz Karty znajduje się poniżej. Pisemne podziękowanie za udział w konkursach XXVIII „Tygodnia Ziemi” otrzymają jedynie te placówki oświatowe, które w ten sposób dokonają zgłoszenia.

 

Wszelkich informacji na temat konkursów można zasięgnąć w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 32 630 30 91 wew. 4038, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pełny tekst informacji o konkursach dostępny jest również poniżej.

 

Życzymy licznych sukcesów w Państwa działaniach i staraniach edukacyjnych i wychowawczych.

 

Organizatorzy

 

 

KONKURSY XXVIII "TYGODNIA ZIEMI"


Termin dostarczenia prac konkursowych: do 22 kwietnia 2021 r.

 

Wykaz konkursów XXVIII„Tygodnia Ziemi”:

  • Konkurs na plakat XXVIII „Tygodnia Ziemi” (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie);

  • Konkurs poetycki: „Jeszcze będzie normalnie!?…” (wszystkie typy szkół);

  • Konkurs fotograficzny: „Świat za zamkniętymi drzwiami” (wszystkie typy szkół);

  • Konkurs plastyczny: „Czy wiecie, co powinno mieć każde dziecko na świecie?” (przedszkola);

  • Konkurs plastyczny na Projekt znaczka pocztowego (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie);

  • Konkurs plastyczny na projekt naklejki „Siłacze - Zgniatacze” (wszystkie typy szkół);

Wszelkie informacje na temat konkursów można uzyskać w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 604 592 414, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Do pobrania:

 

 

INFORMATOR KONKURSOWYOficjalny partner Tygodnia Ziemi:

fortum 125.100 05

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.