LogoRegionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego). Działanie 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych

Termin realizacji: 2018-10-31  2021-03-31
Wartość projektu: 2 822 240,21 zł
Wartość dofinansowania:1 743 563,78 zł

W ramach projektu została utworzona pracownia digitalizacji zbiorów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, z podsystemami wspomagającymi zarządzanie i inwentaryzowanie zdigitalizowanych zbiorów (E – Muzeum). Wykonano skany eksponatów w różnych technologiach, w celu udostępnienia ich online. Dodatkowo, w formie cyfrowej, udostępniono bazę danych z informacjami dot. zasobów muzealnych, która pełni funkcję „bazy wiedzy” dla osób zainteresowanych czy strefy naukowej (z możliwością wypożyczenia eksponatów, kwerendy, galerią obrazów).

Projekt odpowiada też na potrzebę dokumentowania likwidowanych zakładów górniczych – dziedzictwo przemysłowe Śląska. W ramach projektu zostały zdigitalizowane maszyny i urządzenia, które pokazano online w technologii 3D wraz z otoczeniem.

Elektryczny kompresor tłokowy AEG

Karlik

Więcej informacji: znajduje się na stronie www.zbiory.muzeumgornictwa.pl.

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1