GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

 

Hasło przewodnie: „W przyjaźni z roślinami"
Termin: 22 – 28 kwietnia 2020 r.

 

Logo TZ

Szanowni Państwo!

 

Tegoroczny, XXVII „Tydzień Ziemi”, realizowany będzie pod hasłem „W przyjaźni z roślinami”, nawiązującym do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. W centrum uwagi znajdzie się zatem kwestia znaczenia roślin dla ludzkości i życia na naszej planecie, a także naszego stosunku do świata zieleni. Czy potrafimy odpowiedzialnie korzystać z zasobów flory, dbać o nie i je chronić? Czy nasz stosunek do roślin wykracza poza spojrzenie konsumenta? Chcemy nie tylko diagnozować stan istniejący ale również wskazywać różnorakie działania i możliwości w zakresie ochrony i racjonalnego wykorzystania zasobów roślinnych, szczególnie te, w których każdy z nas może uczestniczyć. Obok tematu przewodniego będziemy podczas „Tygodnia Ziemi” poruszać inne, istotne i aktualne kwestie ekologiczne.

 

Zapraszając do udziału w konkursach XXVII „Tygodnia Ziemi” odwołujemy się do różnych zainteresowań i uzdolnień młodych ludzi, ale przede wszystkim do ich wrażliwości i otwartości na sprawy otaczającego nas świata przyrody.

 

Uwaga! Zgłaszanie uczestnictwa w konkursach (z wyjątkiem Turnieju Wiedzy Ekologicznej) odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Formularz Karty znajduje się poniżej (załącznik do Regulaminu). Pisemne podziękowanie za udział w konkursach XXVII „Tygodnia Ziemi” otrzymają jedynie te placówki oświatowe, które w ten sposób dokonają zgłoszenia.

 

Wszelkich informacji na temat konkursów można zasięgnąć w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 604 592 414, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pełny tekst informacji o konkursach dostępny jest również na stronie internetowej Muzeum (www.muzeumgornictwa.pl).

 

Życzymy licznych sukcesów w Państwa działaniach i staraniach edukacyjnych i wychowawczych.

 

Organizatorzy

 

 

KOMUNIKATY

 

Komunikat nr 1

W związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19 Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odwołuje wszystkie zajęcia XXVII Tygodnia Ziemi, w tym również Turniej Wiedzy Ekologicznej, którego półfinał miał się odbyć 25 marca 2020 r.

 

Najbardziej prawdopodobnym na dziś terminem, kiedy mogą się odbyć odwołane imprezy związane z XXVII Tygodniem Ziemi, to miesiąc wrzesień.

 

Komunikat nr 2

Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją, przedłużamy termin dostarczania prac na konkursy ogłoszone z okazji XXVII Tygodnia Ziemi, do 29 maja 2020 r. W miarę możliwości prosimy o przesyłanie prac pocztą. Ze względu na istniejącą sytuację i brak możliwości zebrania prac przez nauczycieli i wysłanie ich przez placówki oświatowe, uczestnicy konkursów mogą prace wysyłać sami.

 

 

KONKURSY XXVII "TYGODNIA ZIEMI"


Termin dostarczenia prac konkursowych: do 31 marca 2020 r.
Termin zgłoszenia uczestników do Turnieju Wiedzy Ekologicznej: do 23 marca 2020 r.

 

Wykaz konkursów XXVII„Tygodnia Ziemi”:

  • Konkurs na plakat XXVII „Tygodnia Ziemi” (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie)

  • Konkurs poetycki: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny…” (wszystkie typy szkół)

  • Konkurs fotograficzny: „Z zielonym w tle” (wszystkie typy szkół)

  • Konkurs literacki: „Mój Ekobohater” (wszystkie typy szkół)

  • Konkurs plastyczny: „Ryba i ptak pytają wciąż tak: skąd tyle plastiku od gór do Bałtyku?” (przedszkola)

  • Konkurs plastyczny na Projekt znaczka pocztowego (klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły średnie)

  • Turniej Wiedzy Ekologicznej (klasy VII i VIII szkół podstawowych)

  • Konkurs plastyczny na rysunek satyryczny: „Śmieciowa udręka” (wszystkie typy szkół)

  • Konkurs na tekst satyryczny: „Może rapowanie ułatwi segregowanie” (wszystkie typy szkół)

Wszelkie informacje na temat konkursów można uzyskać w Dziale Edukacji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, tel. 604 592 414, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Do pobrania:

 

 

INFORMATOR KONKURSOWY

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.