GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Wysokość dofinansowania przyznanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”67 000,00 zł.

 

Projekt zakłada realizację programu edukacyjnego, dedykowanego materialnemu i niematerialnemu dziedzictwu Górnego Śląska, związanemu z górnictwem węgla kamiennego. Program będzie się składał z 8 filmów i realizowany będzie w oparciu o infrastrukturę zabytkowych podziemi Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, uznanych na arenie międzynarodowej pomników tradycji i śląskiej kultury górniczej. Tematyka filmów dotyczyć będzie m.in. historii, specyfiki, kultury, tradycji górniczych i industrialnych korzeni Górnego Śląska. Każdy film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami i udostępniony bezpłatnie m.in. na stronach internetowych, profilach na portalach społecznościowych Muzeum, Województwa Śląskiego i w serwisie Youtube. Filmy podzielone będą na 4 odcinki skierowane do dzieci i 4 do młodzieży oraz dorosłych tak, żeby każdy odbiorca znalazł coś dla siebie.

 

Okres realizacji projektu: do końca października 2020r.

 

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.