Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury, Priorytetu Infrastruktura Kultury.

Beneficjent: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO.
Całkowita wartość projektu: 680 910,79 zł.
Wysokość dofinansowania: 371 269,61 zł.

k8

Głównym celem projektu była poprawa jakości infrastruktury kultury poprzez utworzenie w kopalnianych podziemiach profesjonalnej i w pełni przygotowanej do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych przestrzeni. Przedmiotowy projekt zrealizowany został w podziemnej komorze, zwanej dawniej komorą badawczą nr 8, która zlokalizowana jest na poziomie - 320. W ramach rzeczowej realizacji projektu wykonano szereg prac remontowo-budowlano-instalacyjnych oraz dokonano zakupu wyposażenia pod postacią krzeseł oraz trybuny teleskopowej, które niezbędne będą do organizowania profesjonalnych wydarzeń kulturalnych. Rzeczowa realizacja projektu miała miejsce w okresie od lipca do września 2012 r.

Lokalizacja komory na poziomie – 320:

k8 plan m

Stan przed realizacją:
thumb m bankietowa
Stan po realizacji:

3334 m 3339 m

234234fdgvrt44855 m 234234fdgvrt448555 m

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1