GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

Europejski fundusz rozwoju regionalnego

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013, Priorytet III Turystyka, Działanie 3.4 Promocja Turystyki.

 

Beneficjent: Miasto Zabrze, Całkowita wartość projektu: 619 152,99 zł, Wysokość dofinansowania: 526 280,04 zł.

 

Opis projektu:
Przedmiotem projektu było opracowanie „Strategii komunikacji marketingowej produktów turystycznych miasta Zabrze na lata 2011-2020” wraz z opracowaniem koncepcji marki miasta jako ośrodka turystyki poprzemysłowej. Integralną częścią strategii był System Identyfikacji Wizualnej. W ramach projektu została przeprowadzona w okresie od października 2010 r. do maja 2011 r. kampania promująca produkty turystyczne Miasta Zabrze.

 

Kampania pn. „Asy Zabrza” obejmowała przede wszystkim:

a. wykonanie talii kart do gry, insert i promocję w prasie o zasięgu regionalnym - zabawa w kolekcjonowanie talii kart do gry z udziałem Dziennika Zachodniego.

     asy zabrza  

 

m asy zabrza strona p 01

Aplikacja wraz ze wszystkim kartami dostępna jest pod adresem: http://www.asyzabrza.pl/ wejście na stronę możliwe jest także poprzez stronę Beneficjenta:
http://www.um.zabrze.pl/ 

b. wykonanie interaktywnego filmu prezentującego ofertę turystyczną miasta.

c. w ramach projektu został również wykonany przewodnik po mieście na urządzenia GPS oraz telefony komórkowe.

 

Aplikacja ta dostępna jest pod adresem: http://www.przewodnik.um.zabrze.pl/  - wejście na stronę możliwe jest także poprzez stronę Beneficjenta: http://www.um.zabrze.pl/ 

 

Celem projektu było wykreowanie silnej marki Zabrza jako ośrodka turystyki poprzemysłowej w oparciu o markowe produkty turystyczne, tj. Skansen Górniczy „Królowa Luiza”, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” oraz projekt „Europejski Ośrodek Kultury Technicznej i Turystyki poprzemysłowej”.

 

Projekt zakończony, realizowany w latach 2010-2011.

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.