GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu udostępnia swoje zbiory w szczególności do:

  • innych muzeów,
  • innych podmiotów i instytucji kultury.

Podstawą udostępnienia muzealiów jest zwrócenie się do MGW z pisemnym wnioskiem, pismo to powinno być skierowane co najmniej trzy miesiące przed planowanym wypożyczeniem. W przypadku niedotrzymania tego terminu muzeum zastrzega sobie prawo do udzielenia odpowiedzi odmownej na przesłany wniosek. Po otrzymaniu pisemnej prośby, Dyrektor MGW skieruję sprawę do odpowiedniego pracownika merytorycznego oraz Głównego Inwentaryzatora, którzy sprawdzą czy wypożyczenie może zostać zrealizowane, po czym skontaktują się z przedstawicielem instytucji wnioskującej o wypożyczenie muzealiów w celu udzielenia odpowiedzi.

Wypożyczenia muzealiów mogą być realizowane przez pracowników MGW wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 14:00.

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu nie udostępnia:

  • muzealiów znajdujących się na wystawach stałych,
  • muzealiów, których stan zachowania nie pozwala na przemieszczenia.

Udostępnianie informacji o zbiorach:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu udostępnia informacje o zbiorach za wyjątkiem danych wymienionych w art. 30a Ustawy z 21 listopada 1996 r. o Muzeach (Dz. U. z 2017 r. poz. 972, 1086.). W kwestii ewentualnych kwerend prosimy o kontakt z Głównym Inwentaryzatorem MGW tel. 32 630 30 91 wew. 4046, e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.