akademia 2019 media 01

ZAPRASZAMY NA AKADEMIĘ PO SZYCHCIE 2019 (I semestr)

Zgazowanie węgla szansą na bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne.

Temat: Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”

Referent: Dr Krzysztof Kapusta

Termin: 26 lutego br., godz. 17.00

Miejsce: Zabrze, sala konferencyjna Hostelu „Guido” przy ul. 3 Maja 93a

AKADEMIA PO SZYCHCIE 2019 (I semestr)

Zgazowanie węgla szansą na bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne

1. dr hab. inż. Józef Dubiński, Doświadczenia światowe w zakresie podziemnego zgazowania węgla, 29 stycznia.

2. dr Krzysztof Kapusta, Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”, 26 lutego.

3.dr inż. Tomasz Iluk, Zgazowanie węgla słabej jakości, 26 marca.

4.mgr inż. Marek Adamczyk, Mgr inż. Krzysztof Tytko, Potencjał KWK „Krupiński” w zakresie podziemnego zgazowania węgla, 28 maja.

5. dr inż. Aleksander Sobolewski, Stan obecny i perspektywy rozwoju technologii naziemnego zgazowania węgla w Polsce, 25 czerwca.

Informacje organizacyjne:

* Popularnonaukowe prelekcje, skierowane głównie do osób dorosłych, odbywają się w ostatnie wtorki miesiąca o godz. 1700 , w Zabrzu, w sali konferencyjnej Hostelu „Guido” przy ul. 3 Maja 93a.

* Przewidziany czas prelekcji – 40 minut, dyskusji – 20 minut.

plakat 01

fot z prelekcji

Prof. dr hab. inż. Józef Dubiński, Doświadczenia światowe w zakresie podziemnego zgazowania węgla, 29 stycznia br. fot. Marek Stańczyk, MGW.