Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Stowarzyszenie i Kolekcja ,,Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej zapraszają do udziału w X Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza.

Temat konkursu:

,,Kosmiczne wizje – odkrycia, konstelacje, planety…"

Konkurs ma na celu promocję malarskiej, amatorskiej twórczości artystycznej, popularyzacje kultury i tradycji, a także promocje dziedzictwa kulturowego Śląska.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 220-lecia Sztolni Królowa Luiza objętego honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godzinie 17.00 w Łaźni Łańcuszkowej.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia i akceptacji regulaminu w imieniu osoby niepełnoletniej musi dokonać przedstawiciel ustawowy.

2. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace w każdej z dziedzin: akryl, olej, akwarela, pastel w terminie do 06.05.2019 r.

3. Warunkiem zakwalifikowania prac do konkursu jest przedstawienie prac związanych z tematem wiodącym konkursu, w terminie przewidzianym w regulaminie.

4. Do konkursu zostaną dopuszczone prace, które nigdy wcześniej nie brały udziału w konkursach oraz nie były wystawiane na wystawach.

5. Prace muszą być oprawione w listwy lub proste, niezdobione ramy z uchwytem umożliwiającym zawieszenie. Na odwrocie każdej pracy należy zamieścić metryczkę zawierającą:

imię i nazwisko malarza

adres korespondencyjny

telefon kontaktowy oraz email

tytuł pracy, technikę, wymiar

Mile widziany biogram autora.

KARTA ZGŁOSZENIOWA

REGULAMIN KONKURSU