GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

 facebook

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Stowarzyszenie i Kolekcja ,,Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej zapraszają do udziału w X Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza.

 

Temat konkursu:

 

,,Kosmiczne wizje – odkrycia, konstelacje, planety…"

 

Konkurs ma na celu promocję malarskiej, amatorskiej twórczości artystycznej, popularyzacje kultury i tradycji, a także promocje dziedzictwa kulturowego Śląska.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów jubileuszu 220-lecia Sztolni Królowa Luiza objętego honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

 

 

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godzinie 17.00 w Łaźni Łańcuszkowej.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

 

1. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą w nim wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się malarstwem. W przypadku osób niepełnoletnich, zgłoszenia i akceptacji regulaminu w imieniu osoby niepełnoletniej musi dokonać przedstawiciel ustawowy.

 

2. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace w każdej z dziedzin: akryl, olej, akwarela, pastel w terminie do 06.05.2019 r.

 

3. Warunkiem zakwalifikowania prac do konkursu jest przedstawienie prac związanych z tematem wiodącym konkursu, w terminie przewidzianym w regulaminie.

 

4. Do konkursu zostaną dopuszczone prace, które nigdy wcześniej nie brały udziału w konkursach oraz nie były wystawiane na wystawach.

 

5. Prace muszą być oprawione w listwy lub proste, niezdobione ramy z uchwytem umożliwiającym zawieszenie. Na odwrocie każdej pracy należy zamieścić metryczkę zawierającą:

 

imię i nazwisko malarza

adres korespondencyjny

telefon kontaktowy oraz email

tytuł pracy, technikę, wymiar

Mile widziany biogram autora. 

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

REGULAMIN KONKURSU

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05LellekZPWiK Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.