Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach zapraszają na wystawę „Wytatuowani Śląskiem”.

Ekspozycja jest efektem trwającego dwa lata interdyscyplinarnego projektu, w którym wzięło udział blisko 40 osób posiadających tatuaże o tematyce górniczej i górnośląskiej. Na wystawie zaprezentowany zostanie cykl portretów sytuujących osoby w określonym kontekście, który wchodzi w dialog z tradycjami dokumentalnymi fotografii. Autorem fotografii jest dr hab. prof. ASP Piotr Muschalik.

Wystawa prezentowana jest w Warsztacie Elektrycznym w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza, ul. Wolności 408, Zabrze.

Czas trwania wystawy: 5.11-10.12.2021.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

plakat