GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu realizacji projektu „Ekobajtel”.

 

Projekt miał  - i wciąż ma na celu wyrabianie w najmłodszych pokoleniach wrażliwości ekologicznej, przy jednoczesnym zdobywaniu nowej wiedzy. „Ekobajtel” w niekonwencjonalny, wielowymiarowy sposób przybliżał też informacje o węglu.

 

Formuła projektu łączyła trzy odrębne, ale uzupełniające się moduły:

· przeprowadzenie serii 12 całodziennych, bezpłatnych warsztatów plenerowych dla rodzin z dziećmi – warsztaty odbywały się od 19. lipca 2021 na terenie Parku 12C (w wybrane soboty lub niedziele),

· stworzenie serii 12 filmów edukacyjnych dedykowanych ekologii i pierwiastkowi węgla z dr Tomaszem Rożkiem z kanału „Nauka. To Lubię” w roli prowadzącego i narratora. Wszystkie filmy dostępne są na fb Sztolni Królowa Luiza i kanale youtube Sztolni (tu także w wersji z napisami i audiodeskrypcją).

· uzupełnienie edukacyjnego Parku 12C w Zabrzu o elementy ekologicznego placu zabaw (dwie karuzele) oraz absolutnie wyjątkowe stanowiska do segregacji śmieci.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszego korzystania z efektów projektu!

 

Okres realizacji projektu: lipiec 2021 – styczeń 2022.

 

Projekt dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Ekobajtel

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.