GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

lato mlodych odkrywcow slider sztolnia

 

24 lipca na Parku 12 C Sztolni Królowa Luiza rozpocznie się kolejny wakacyjny projekt edukacyjny dla młodzieży. "Lato młodych odkrywców" to przede wszystkim mądra zabawa, doświadczanie i poznawanie świata podczas 12 warsztatów edukacyjnych i 5 wycieczek krajoznawczych po najciekawszych miejscach regionu, które odbywać się będą do końca września.

 

Projekt obejmuje realizację cyklu plenerowych warsztatów edukacyjnych oraz wycieczek krajoznawczych po województwie śląskim i dedykowany jest rodzinom z dziećmi ze środowisk polskich i ukraińskich. „Lato młodych odkrywców” to projekt o wymiarze głęboko edukacyjnym i krajoznawczym, skierowany gównie do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, zamieszkujących województwo śląskie.

 

Oprócz efektów edukacyjnych i krajoznawczych realizacja projektu będzie także miała znaczący wpływ na integrację pokoleń i przywracanie potrzeby spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i rówieśników, wyjścia poza mieszkanie czy świat wirtualny, w którym dzieci i młodzież w miesiącach pandemii spędziły większość czasu.

 

Ważnym elementem projektu jest także podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, zwłaszcza mieszkających w mieście, na terenie aglomeracji śląskiej.

 

W każdą Niedzielę aż do końca września w godzinach od 13.00 do 17.00, na odwiedzających Park 12 C Sztolni Królowa Luiza czekać będą bezpłatne warsztaty edukacyjne, które obejmowują bloki tematyczne związane z:

- eksperymentami chemicznymi, fizycznymi, przyrodniczymi,

- warsztatami plastycznymi, rękodzielniczymi i twórczymi,

- warsztatami ekologicznymi i edukacji ekologicznej,

- zajęciami poświęconymi kulturze polskiej i ukraińskiej, w tym również kulturze śląskiej,

a każdy z nich będzie dostosowany do różnych grup wiekowych dzieci biorących w nich udział.

 

Udział w "Lecie młodych odkrywców" to idealny sposób na rodzinne, kreatywne spędzenie czasu dla wszystkich tych, którzy spędzają tegoroczne lato w mieście.

 

Dodatkowo edukacyjna przestrzeń Parku 12 C wraz ze strefą gastronomiczną stanowi znakomite zaplecze do całodziennej, rodzinnej wycieczki edukacyjnej!

 

Projekt "Lato młodych odkrywców" sfinasowany został ze środków Fundacji ORLEN.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100MKiDNNIMiT

fortum 1 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.