Tak! Mamy to!!

nagroda 2nagroda 1

Mamy przyjemność ogłosić, że nasza zrewitalizowana Wieża Ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2, nagrodzona została tytułem ,,Budowy Roku 2021” (nagroda I stopnia), w kategorii Obiekty przebudowane i rewitalizowane o wartości do 23 mln zł.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji wieża ciśnień odzyskała dawny blask, z korzyścią dla najbliższego sąsiedztwa i regionu! Na nowo określono funkcję obiektu, przeznaczając wieżę na cele usługowe społeczne, edukacyjne, naukowe i kulturalne. Obecnie budynek wieży ciśnień jest jedną z ważniejszych wizytówek miasta.

👉 Ciekawostka! Wzniesiona w latach 1907 – 1909 wieża, mierzy 46 metrów i jest zakończona ośmioboczną kopułą wysokości 10 m, opartą na środkowym trzonie z klatką schodową i ośmiu podporach murowanych.

W tym miejscu warto przypomnieć, że wielkie otwarcie Wieży Ciśnień już 7 października br.!!