35 727044

Organizatorem przedsięwzięcia była Policja Śląska - Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, a jego celem było sprawdzenie współdziałania służb w przypadku zdarzenia kryzysowego mogącego wystąpić pod ziemią. W ćwiczenia, odbywające się m.in. na podziemnych trasach turystycznych kompleksu, była zaangażowana policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i centralna stacja ratownictwa górniczego.

35 726934
35 726936
***
Scenariusz opracowany przez policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach zakładał sytuację, która nigdy dotąd nie była ćwiczona w naszym kraju. Uprowadzeni zostali turyści zza granicy, zaminowano infrastrukturę naziemną i umieszczono ładunki wybychowe pod ziemią. Brak światła - nieoświetlone, podziemne korytarze, brak zasięgu pod ziemią - problemy z łącznością, brak możliwości wykorzystania części policyjnego sprzętu i zaangażowania do pracy pod ziemią, psów ze względu na infrastrukturę stanowiły dodatkowe utrudnienia.

35 726940
35 726945