GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 
35 727044
 
Organizatorem przedsięwzięcia była Policja Śląska - Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, a jego celem było sprawdzenie współdziałania służb w przypadku zdarzenia kryzysowego mogącego wystąpić pod ziemią. W ćwiczenia, odbywające się m.in. na podziemnych trasach turystycznych kompleksu, była zaangażowana policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i centralna stacja ratownictwa górniczego.
 
35 726934
35 726936
***
Scenariusz opracowany przez policjantów z komendy wojewódzkiej w Katowicach zakładał sytuację, która nigdy dotąd nie była ćwiczona w naszym kraju. Uprowadzeni zostali turyści zza granicy, zaminowano infrastrukturę naziemną i umieszczono ładunki wybychowe pod ziemią. Brak światła - nieoświetlone, podziemne korytarze, brak zasięgu pod ziemią - problemy z łącznością, brak możliwości wykorzystania części policyjnego sprzętu i zaangażowania do pracy pod ziemią, psów ze względu na infrastrukturę stanowiły dodatkowe utrudnienia.
 
35 726940
35 726945
 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiiblogo rslogoObszar roboczy 1 100MKiDNNIMiT

fortum 1 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.