GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Szósta edycja Górniczego Miasta Dzieci, tematycznych półkolonii zorganizowanych przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, dobiegła końca.

 

 

Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież zgłębiali wiedzę o przedsiębiorczości, ekonomii i możliwościach zarządzania własnymi finansami. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w ramach których dowiedzieli się na czym polegają wybrane zawody m.in. artysta, przewodnik turystyczny czy naukowiec. W trakcie półkolonii najmłodsi wzięli udział w podziemnych wycieczkach w kompleksie Sztolni Królowa Luiza, brali udział w plenerowych zajęciach prowadzonych przez katowicki oddział Narodowego Banku Polskiego a także odwiedzili najstarsze na Śląski Kino Rom. To był aktywny i radosny czas!

 

  

 

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu ze środków Narodowego Banku Polskiego, w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.