logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pragnie poznać opinię mieszkańców Zabrza i Śląska oraz sympatyków z całej Polski na temat swoich planów związanych z dostosowaniem zabytkowej infrastruktury do współczesnych standardów, w ramach przygotowania wniosków o dofinansowanie do programów unijnych (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027).

Konsultacje obejmują dwa projekty:

1. Industrialne Dziedzictwo Górnego Śląska - rewitalizacja obiektów zabytkowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

2. Ochrona i podniesienie atrakcyjności turystycznej podziemnych wyrobisk Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Pragniemy poznać Państwa opinię na temat planowanych działań inwestycyjnych polegających na pracach modernizacyjnych i remontowych, a także na temat planowanej oferty kulturalno-edukacyjnej w ramach obu projektów.

I TERMIN

W ramach pierwszego – dwudniowego terminu konsultacje społeczne odbywać się będą w trakcie festiwalu orkiestr pn. MOC DĘTYCH, na którym będzie możliwość zapoznania się z planowanymi działaniami projektowymi.

29 czerwca 2024 r. (sobota)

· Miejsce: Strefa Carnall – budynek Zmiękczalni (Zabrze, ul. Wolności 410)

· Godzina: 18.00 - 19.00

30 czerwca 2024 r. (niedziela)

· Miejsce: budynek Muzeum przy ul. 3 Maja 19, Zabrze (parter, wejście od strony przystanku autobusowego)

· Godzina: 15.00 – 16.00

We wskazanych lokalizacjach czekać będą na Państwa pracownicy muzeum, którzy opowiedzą o projektach i zbiorą Państwa uwagi i opinie na temat działalności muzeum.

II TERMIN

Termin: 8 lipca 2024 r. (poniedziałek)

Godzina: 16:00

Miejsce: budynek wieży ciśnień, ul. Zamoyskiego 2, Zabrze, sala numer 2.09 (2 piętro)

Forma konsultacji: hybrydowe (spotkanie bezpośrednie w siedzibie oraz streaming online)

W ramach konsultacji społecznych przedstawione zostaną plany:

· remontu, przebudowy i rozbudowy budynków naziemnych oraz podziemnej infrastruktury muzeum;

· oferta nowych tras turystycznych

· oferty edukacyjno-kulturalnej wraz z dostosowaniem dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Program spotkania:

· 16:00 – powitanie gości

· 16:10-16:40 – prezentacja koncepcji projektowych (część inwestycyjna, program kulturalno- edukacyjny, rozwiązania techniczne, w tym koncepcja rozwiązań dla osób ze szczególnymi potrzebami w podziale na dwa projekty)

· 16:45-18:00 – dyskusja oraz formularz konsultacji

UWAGA: spotkanie w dniu 8 lipca 2024 obejmuje również możliwość uczestnictwa w formie on-line. Link do spotkania zostanie udostępniony drogą e-mailową w dniu spotkania - chęć uczestnictwa w spotkaniu prosimy zgłaszać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 5 lipca 2024.

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100