GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

v4 baner6

 

W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie rozpoczęła się Szkoła Letnia V4 Heritage Academy. To już 13. edycja tego przedsięwzięcia organizowanego pod auspicjami Grupy Wyszehradzkiej.

W tym roku program jest w całości dedykowany dziedzictwu przemysłowemu Górnego Śląska, że szczególnym uwzględnieniem Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

1720442205891

1720442205921

 

Szkoła letnia Heritage Academy to tygodniowy program edukacyjny dla pracowników instytucji kultury, służb konserwatorskich i studentów z regionu Europy Środkowej. Program jest organizowany przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie wraz z partnerami wyszehradzkimi i realizowany pod auspicjami Grupy Roboczej Ekspertów do spraw Dziedzictwa Kulturowego Krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Działania skupiają wokół tematyki zarządzania miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i co roku organizowany jest w innym państwie „wyszehradzkiej czwórki”. W tym roku przedmiotem będzie dziedzictwo przemysłowe, ze szczególnym uwzględnieniem Zabrza. Gdzie od środy będą przebywać uczestnicy programu.

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.