GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Trefo

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Stanisława Gerarda Trefonia, mecenasa sztuki, krzewiciela śląskości.

 

Jego pasja i miłość do sztuki doprowadziła w 1952 roku do stworzenia jednej z największych kolekcji sztuki intuicyjnej w Polsce – Kolekcji „Barwy Śląska”. Był animatorem życia kulturalnego na Śląsku, przyjacielem i mentorem malarzy z różnych środowisk.Znawcą i autorytetem w dziedzinie sztuki nieprofesjonalnej.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu wielokrotnie współpracowało z Panem Stanisławem Trefoniem. Wspólnie przygotowywaliśmy wystawy, plenery i konkursyBędzie nam Pana bardzo brakować.

 

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.