36176567 1834453706614883 4867685280657702912 n

Dziś o godz. 9.00 w hali rozdzielni i sprężarek Sztolnia Królowa Luiza przy ul. Wolności 410 podpisano porozumienie w sprawie Ośrodka Dokumentacji Górniczej.

W konferencji uczestniczyli: Małgorzata Mańka- Szulik, prezydent Zabrza, Adam Mirek, prezes WUG, Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, oraz Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Ośrodek zlokalizowany będzie na terenie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy ul. Zamoyskiego 2 – w budynku wieży ciśnień (po jej remoncie).

rewitalizacja 27

Utworzenie Ośrodka Dokumentacji Górniczej to efekt współpracy Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Wyższego Urzędu Górniczego.

Slajd3

Slajd4

Dodatkowo planowane jest stworzenie przez Muzeum platformy wymiany informacji z dostępem do wybranych dokumentów górniczych i zdigitalizowanych elementów infrastruktury kopalnianej.

Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii wspomniał w swojej wypowiedzi, że inicjatywa stworzenia Ośrodka Dokumentacji Górniczej to ,,kolejny puzzel pokazujący jak rozwijał się na Górnym Śląsku przemysł" i że to bardzo ważne i potrzebne zwłaszcza dla przyszłych pokoleń.

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4fortum 125.100 05TripPlatanTaxi WestPOT 2017 2

ZPWiKSP logoSsportLelleklellek audi centrum gliwice 1ZPECDB