GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

DSC 5311

 

29.03 to ważny dzień dla Browaru w Zabrzu i Muzeum Górnictwa Węglowego, które połączyły siły i rozpoczeły współpracę.

 

Browar w Zabrzu, należący do spółki Van Pur, będzie wspierał wydarzenia bliskie sercu mieszkańców., działania te mają przypomnieć, że tutaj w sercu miasta Zabrza znajduje się i działa browar, z niemal 160letnią historią, kultywujący najlepsze tradycje piwowarskie regionu, tutaj warzy się znakomite piwo od Ślązaków dla Ślązaków.

 

Browar w Zabrzu reaktywuje kultową, lokalną markę Górnośląskie, ale przede wszystkim dzięki współpracy z Muzeum Górnictwa Węglowego reaktywuje swoją działalność jako aktywnego uczestnika wydarzeń kulturalnych w regionie. Pragnąc być naturalnym towarzyszeń wydarzeń, którymi żyją mieszkańcy Browar nawiązuje współpracę z partnerem odzwierciedlającym te same wartości – kultywującym lokalne tradycje z nutą nowoczesności.

 

DSC 5305 2

 

10 groszy z każdej sprzedanej butelki piwa Górnośląskie wesprze Kopalnię Guido i Sztolnię Królowa Luiza, którymi zarządza Muzeum Górnictwa Węglowego. Informacja o wsparciu znajdzie się na opakowaniach a także na wszystkich materiałach drukowanych w punktach sprzedaży w regionie Śląskim.

 

2019 03 29 MGW Gornoslaskie fot Zawada IMGP2653

 

Jesteśmy przekonani, że dzięki temu marka Górnośląskie zyska unikalną możliwość dotarcia do osób o zróżnicowanych zainteresowaniach i potrzebach, w oparciu o unikalne wrażenia jakich dostarczamy na naszych podziemnych trasach w Guido i Sztolnia. Miejsca jedyne w swoim rodzaju, o wyjątkowym charakterze a przede wszystkim z ofertą najlepszych wydarzeń w regionie, na których Górnośląskie będzie obecne ze swoim najlepszym piwem, warzonym po sąsiedzku w browarze w Zabrzu – podkreśla Renata Błądzińska Kierownik Marketingu Browaru.

 

Podchodzimy do tego partnerstwa z ogromną ekscytacją, czekając z niecierpliwością na wiele wspólnych i ciekawych dla mieszkańców wydarzeń. Poprzez taką formę, stwarzamy również samym mieszkańcom możliwość angażowania się w ciekawe lokalne projekty. Kierujemy produkt do świadomych konsumentów, którzy poszukują produktów o autentycznej historii, tradycji, znanym miejscu pochodzenia, warzonych z najlepszych składników, z uwagą i zaangażowaniem, którzy mają świadomość jaki wpływ na najbliższe otoczenie mają ich decyzje zakupowe.

 

Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie układała się jak najlepiej i jak najdłużej a jej efekty cieszyć będą mieszkańców regionu.

 

DSC 5328 2

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05LellekZPWiK Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW 

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.