Jeśli szukasz niepowtarzalnego upominku lub nietuzinkowej pamiątki to trafiłeś w idealne miejsce. U nas możesz nie tylko odkryć pełne atrakcji podziemia, ale również zrobić wyjątkowe zakupy. Zapraszamy do naszych muzealnych sklepików.

Znajdziesz tutaj szereg publikacji z zakresu górnictwa i historii, ale znajdą się też pozycje dla najmłodszych :)

IMGP9275 mini kopia

Kobiety lubią być niepowtarzalne i kochają diamenty. A gdyby te dwie rzeczy połączyć w jedno? Diamentem śląskim jest węgiel. Ten piękny kamień wykorzystany do wyrobu biżuterii sprawi, że nie przejdziesz koło niego obojętnie.

IMGP9335 mini

Węgiel, choć czarny jak smoła, nie tylko brudzi, ale ma również właściwości oczyszczające. Trudno uwierzyć? :)

Przekonaj się o tym kupując kosmetyki SADZA SOAP. Aktywny węgiel doskonale nada się do każdego rodzaju cery.

IMGP9322 mini kopia

Prawdziwy smakosz również znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie! Zasmakuj śląskich oblatów, szkloków, kopalnioków. A dla koneserów mocniejszych trunków poleca się piwo Guido, oraz wino Carnall i Wilhelmina.

IMGP9277 mini

Chciałbyś zabrać ze sobą naszą cząstkę do domu? Nie prostszego!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niesamowitą kolekcję odzieży oraz akcesoriów z oryginalnymi nadrukami.

IMGP9298 mini kopia

W naszym asortymencie znajdziesz również szeroki wybór magnesów, pamiątek gipsowych, porcelanę oraz pocztówki.

IMGP9378 mini

Muzeum Górnictwa Węglowego wspiera lokalnych i polskich producentów i dba o najwyższą jakość, dzięki czemu nasze produkty są naprawdę wyjątkowe.

Jesteś zainteresowany? Koniecznie musisz nas odwiedzić!

Produkty dostępne są w sklepikach należących do Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu:

- Sklepik Guido, ul. 3 Maja 93, 41-800 Zabrze

- Sklepik Sztolnia Królowa Luiza, ul. M. Mochnackiego 12, 41-800 Zabrze

Godziny funkcjonowania sklepików wt-niedziela 9:00-17:00

Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, bądź mailowy w celu sprawdzenia dostępności produktów:

- e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- telefon 32 630 30 91 wew. 8001