Fot Dawid Fik3 200x200

19 kwietnia br. pod przewodnictwem prof. Ireny Lipowicz obradowała Kapituła Nagrody im. Wojciecha Korfantego, którą Związek Górnośląski przyznaje od roku 1993 osobom, instytucjom i organizacjom za wybitne zasługi dla Górnego Śląska.

W tym roku jednym z laureatów zostało Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, które zostało docenione za swoją działalność muzealną, edukacyjną i promującą górnośląski przemysł wydobywczy w Polsce i na świecie.

Dziękujemy i gratulujemy pozostałym laureatom!