GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

Weekend z historią alternatywną. Pilipiuk, Ciszewski, Koper, Langenfeld gośćmi Alterhist 2021.

 

III Festiwal Historii Alternatywnej odbędzie się w dniach od 9 do 10 października w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.
Uznani polscy pisarze, historycy, publicyści zapewnią uczestnikom niezwykłą intelektualną ucztę.

 

III Festiwal Historii Alternatywnej rozpocznie się o godz. 10.00 wykładem inauguracyjnym prof. dr hab. Adam Regiewicza pt: „Historia alternatywna jako nowa powieść historyczna”.

 

Jak co roku odbędą się prelekcje i spotkania autorskie z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii, a przede wszystkim historii alternatywnej. W tym roku tematem wiodącym do tworzenia alternatywnych rozważań będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku, której 400 - setna rocznica przypada jesienią tego roku.

 

W Festiwalu weźmie udział plejada najpopularniejszych pisarzy w Polsce m.in: Andrzej Pilipiuk, Marcin Ciszewski, Adam Przechrzta, Sławomir Koper, Piotr Langenfeld, Jacek Komuda, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Wojciech Harpula, Arkady Saulski oraz wielu innych historyków, publicystów i pasjonatów historii: Krzysztof Tracki, prof. UŚ Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos, prof. Adam Regiewicz.

 

W programie znajdzie się też prelekcja dla miłośników historii bimbrownictwa, którą wygłosi Wiceprezes Fundacji " Ku Przeszłości" oraz kustosz Muzeum Bimbrownictwa w Wojsławicach Marek Farfos.

 

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gier RPG i planszówek o tematyce bitwy chocimskiej. Na stole pojawią sie planszówki związane z historią I Rzeczpospolitej oraz historii nowożytnej. Będą gry wojenne, ekonomiczne, przygodowe, duże planszówki i małe karcianki. Chętnych do udziału w sesjach RPG zapraszamy do zapisywania się przez fanpage Alterhist.

 

W sobotę wieczorem o godz. 18.30 zagra wrocławski zespół Projekt Volodia.

 

Festiwal zakończy się w niedzielę koncertem, który odbędzie się o godz. 16.00. Wystąpią Fábián Zoltán oraz zespół Forteca.

 

***
Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa poświęcona Polakom w armii amerykańskiej podczas II wojny światowej.

 

Miejsce: Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, Łaźnia Łańcuszkowa, ul. Wolności 408


Program wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://alterhist.pl/assets/gfx/harmonogram_v14.pdf

Więcej informacji na stronie www.alterhist.pl oraz w mediach społecznościowych Festiwalu https://www.facebook.com/alterhist/.

Wstęp wolny.

 

22
fot. archwium organiztora

2FESTI 3
fot. archiwum organizatora

1 edycja fot. archiwum Alterhist NET 1
fot. archwium organiztora

2 Festiwal Historii Alternatywnej 2020 fot. Pawe JaNic Janicki 091 fot. Warszawska Orkiestra Sentymentalna net 1
fot. archiwum organizatora

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan GrnolskiePGG FAMILYPGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeTaxi WestPOT 2017 2 logo Planet Cinema famur logoppObszar roboczy 37logo IbisJSW katowice airport logoDB eps Przekonwertowanywpiibsilesia 1Obszar roboczy 1 100LOTTO1Obszar roboczy 3 100 1

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.