GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

slider G i SZ

 

Tegoroczny motyw przewodni brzmi ,,Po szychcie. Czas na fajrant!"
Zatem...
 
XIII edycję INDUSTRIADY spędź z nami w strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza i nie tylko 😉 !

A jak? Oczywiście z przytupem! Na największej, w mieście potańcówce jak za dawnych lat!
 
Wybierając się całą rodziną na niezapomnianą wycieczkę zakładową - Panie szofer gazu! Wycieczkę w czasie której poznasz niejedną tajemnice miasta Zabrze!
 
Odkrywając magię podziemi Sztolni Królowa Luiza i Kopalni Guido w Zabrzu*
 
 
Do wyboru aż trzy opcje zwiedzania:
 
- Idymy na spływ - gdzie popłyniecie najdłuższym, podziemnym spływem w Europie!
 
- Na placu - nasze Podziemne Królestwo Maszyn na ten jeden, wyjątkowy dzień zamieni się w miejsce, gdzie królować będą śląskie gry i zabawy sprzed lat.
 
- Fajrant po szychcie - na początek podejrzymy trochę pracę górnika, wprawimy w ruch kombajny i przewieziemy Was podwieszaną kolejką, żeby na koniec móc się udać na prawdziwy fajrant do najniżej położonego pubu w całej Europie, aż 320 metrów pod ziemią!
 
* rezerwacja zwiedzania na trasy na www.podziemnaprzygoda.pl
 
Oddaj się sportowym emocjom na śląskim szpilu i słodkiemu nic nie robieniu na zorganizowanym przez nas pikniku, wybierz się na całodniowe warsztaty przygotowane z myślą o najmłodszych i tych nieco starszych 😉

Cała moc atrakcji i super zabawa gwarantowane!!
 
Do zobaczenia 3 września!
 
Zaprasza Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.
 
 
 
 

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logoJSW logo rs

logo skrconeHuta LabedylogoObszar roboczy 2db cargozielona dolina

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.