IV edycja Budetu Obywatelskiego

O północy rozpoczęło się głosowanie w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy regionu mogą w nim wziąć udział do 12 września 2022 r.

W tegorocznej edycji , znalazł się również projekt związany z działalnością Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Zadanie w podregionie 5. Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze
NR Zadania MBO-0018/P5/22 EKOzakątek
***
Zadanie obejmuje stworzenie ogrodu edukacyjno-ekologicznego pn. EKOzakątek na terenie Parku 12C Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w formie tzw. ogrodu wertykalnego i przeprowadzenie związanego z nim cyklu bezpłatnych, rodzinnych eko-warsztatów latem 2023 roku. 👨‍👩‍👧‍👦🌿

***

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl.Swój głos możecie oddać również jednym z naszym obiektów, gdzie znajduje się mobilny punkt - budynek Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu (ul. Wolności 408).

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 105 zadań dopuszczonych do głosowania.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje 6 punktów – 3 dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach REGIO. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się tutaj.

Poniżej 4 proste kroki, które należy wykonać, by zagłosować w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl:

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ.

KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ.

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Jeżeli napotkasz na problemy podczas głosowania, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne! Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos. Wyniki głosowania poznamy jeszcze we wrześniu!