Akademia po Szychcie

Zapraszamy na kolejny wykład w ramach cyklu Akademia po Szychcie: Zgazowanie węgla szansą na bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne.

Referent: Dr inż. Tomasz Iluk

To już  trzeci wykład z zaplanowanych na I semestr. ↓↓↓

1. dr hab. inż. Józef Dubiński, Doświadczenia światowe w zakresie podziemnego zgazowania węgla, 29 stycznia.

2. dr Krzysztof Kapusta, Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”, 26 lutego.

3. dr inż. Tomasz Iluk, Zgazowanie węgla słabej jakości, 26 marca.

4. mgr inż. Marek Adamczyk, Mgr inż. Krzysztof Tytko, Potencjał KWK „Krupiński” w zakresie podziemnego zgazowania węgla, 28 maja.

5. dr inż. Aleksander Sobolewski, Stan obecny i perspektywy rozwoju technologii naziemnego zgazowania węgla w Polsce, 25 czerwca.

Informacje organizacyjne:

* Popularnonaukowe prelekcje, skierowane głównie do osób dorosłych, odbywają się w ostatnie wtorki miesiąca o godz. 1700 , w Zabrzu, w sali konferencyjnej Hostelu „Guido” przy ul. 3 Maja 93a.

* Przewidziany czas prelekcji – 40 minut, dyskusji – 20 minut.

WSTĘP WOLNY

druk plakat

Zdjęcia z prelekcji: dr Krzysztof Kapusta, Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”, 26 lutego br.

APSZ 02 2019 16

APSZ 02 2019 25