plansza wydarzenie FB.MGW

Tegoroczny motyw INDUSTRIADY 2020 to ,,Natura w przemyśle". I choć na co dzień dla większości z Was te dwa światy raczej się wykluczają, my postanowiliśmy Wam udowodnić, że jednak więcej je łączy niż dzieli ;)

Na początku HIT!

INDUSTRIADA 2020 rozpocznie z hukiem ;) 26 września o godzinie 10:00 w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa.
Najstarsze, czynne urządzenie tego typu w całej Europie! W  tym roku to właśnie ona wprawi w ruch całą INDUSTRIADĘ.

To nie wszystko, przygotowaliśmy cały szereg atrakcji:

- występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego
- spektakl uliczny ,,Od rośliny do maszyny"
- widowiskowa parada ,,Śladami zwierząt"
- taneczno-akrobatyczny pokaz tańca w kuli z wodą.

Czyli będzie się działo, a zatem obecność obowiązkowa!

plakatWEBObszar roboczy 17 kopia 100

Co jeszcze?

W takim dniu nie może zabraknąć możliwości zwiedzania naszych podziemi bo gdzie jak nie tam przekonacie się, że cztery żywioły i przemysł to duet nierozłączny ;)

Na fabularyzowane zwiedzanie zapraszamy na Trasę Wodną w Sztolni Królowa Luiza- tamm zdecydowanie króluje woda :) Najdłuższy podziemny spływ łodzią w Polsce? Historie o walce górników z żywiołami? SPotkanie z Utopkiem?

Wszystko to na wyciągnięcie ręki.

Słyszałeś kiedyś o ćwierkających wskaźnikach z żółtymi piórkami ostrzegającymi górników przed niewidocznym i niewyczuwalnym zagrożeniem.
Brzmi jak fantasmagoria? Nic podobnego! Cofnijcie się w czasie i poznajcie fascynującą historię kanarków w kopalniach węgla kamiennego.
Dowiedzcie się jak te niewielkie zwierzątka ratowały życie osób pracujących pod ziemią. Jak? Rezerwując zwiedzanie Trasy Rodzinnej :)

A może zjazd autentyczną górniczą szoą 320 metrów pod ziemię i poznanie Potęgi Natury?
Zwiedzanie poziomiu 320 w Kopalni Guido to niezapomniana przygoda dla całej rodziny, zawsze!

Link do rezerwacji biletów: https://bilety.kopalniaguido.pl/

afranikObszar roboczy 17 kopia 100

***

Jesteś fanem street artu? 26 września w Porcie Sztolni Królowa Luiza, ul. Karola Miarki 8 powstanie industrialne grafitti!
Przyjdź, zobacz i zrób zdjecie, a później koniecznie nas oznacz w mediach społecznościowych ;)
Przy muzyce DJ'a oglądanie jak powstaje dzieło to prawdziwa uczta dla ducha.

afranikObszar roboczy 17 kopia 2 100

Rodziny z dziećmi zapraszamy już tradycyjnie do naszej strefy nauki i zabawy czyli Parku 12C, przy ul. Mochnackiego 12.
Atrakcji nie zabraknie, dla najmłodszych i tych nieco starszych.

W programie:

1. Warsztaty Edukacyjne

- warsztaty – wykonywanie/ wyklejanie zwierząt (w nawiązaniu do zwiedzania trasy rodzinnej) z płatków drewnianych „Osikowa Dolina”.

- warsztaty – wykonywanie z plastrów drewnianych dużych podstawek pod filiżankę / kubek wykonywane różną techniką (pirografia, malowanie, zdobienie farbami, malowanie węglem itp.)

- warsztaty – wykonywanie z plastrów drewnianych z dziurką breloczków na klucze itp.

2. Lufcik na korbkę

EkoTech - wspólne tworzenie przyjacielskich robotów z materiałów pozyskanych wg zasad zero waste - warsztaty dla całych rodzin

Idealny świat, tu węgiel, tam kwiat - tworzenie z uczestnikami muralu (może być na folii, jeśli nie będzie opcji na ścianie)

Moje wesołe recyclingowe miasto - warsztaty ekologiczne i edukacyjne

Folk i przyroda – opowieści aktorskie z muzyką, na temat przemysłowej natury Śląska

Koń by się uśmiał / teatr z papieru (jesli na zewnatrz jest muzyka, to wnetrze) - śliczne, piękne, subtelne, zabawne

BeeBeeBee - pszczółkowe animacje zwierzęce: makijaże i tatuaże, balonowe zwierzaki, bańki i inne skakanki

Ptasia konferansjerka z jajem, parady i wspólne animacje w trakcie trwania wydarzenia.

3. Występ Kliniki Lalek czyli Cyrk Tarabumba o godzinie 16:00.

Spotkajmy się na Szlaku! Do zobaczenia 26 września.

Regulamin zwiedzania poziomu 320 w Kopalni Guido

Regulamin zwiedzania Sztolni Królowa Luiza