GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

Sztolnia Krlowa Luiza

 

27 kwietnia rusza system Zabrzańskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane 32 rowery, które będzie można wypożyczać i oddawać na 4 stacjach zlokalizowanych w pobliżu Kopalni Guido, Sztolni Królowa Luiza (przy ul. Wolności), ul. Słodczyka oraz dworca PKP.

 

,,Konsekwentnie rozwijamy Zabrzański Szlak Rowerowy i realizujemy wiele działań dla rowerzystów. Uruchomienie Roweru Miejskiego jest kolejnym etapem tworzenia przyjaznych rozwiązań dla miłośników jazdy na rowerze” powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

,,Rower miejski to nie tylko sposób na rekreację, ale również wygodny, ekologiczny i szybki środek codziennego transportu. W połączeniu z tradycyjnymi środkami komunikacji publicznej jest doskonałą konkurencją dla transportu samochodowego „ mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Zabrzańskiego Roweru Miejskiego.

 

Zasady korzystania z systemu:

 

*pierwsze 15 minut jest bezpłatne, za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za dwie godziny - 2 złote, trzy godziny - 3 złote, a czarta i każda kolejna to koszt 4 złotych. Maksymalny czas jednego wypożyczenia to 12 godzin.

 

*użytkownik musi być pełnoletni (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców.

 

*osoby posiadające już konto Nextbike założone w innym systemie np. w Pszczynie nie muszą się ponownie rejestrować, mogą bez problemu korzystać wypożyczając rower również w Zabrzu.

 

* dodatkowo użytkownicy będą mogli skorzystać z dwóch tandemów, dwóch rowerków dziecięcych oraz jednego trójkołowego roweru cargo/familijny (pozwalającego na bezpieczną jazdę nawet z czwórką dzieci).

 

Jak to zrobić?

 

1.Zarejestrować się na stronie internetowej ZabrzanskiRowerMiejski.pl, przez aplikację mobilną, terminal umiejscowiony przy każdej stacji wypożyczeń lub infolinię.

2.Wnieść 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia.

 

3.Wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu i kod PIN, który otrzymamy podczas rejestracji oraz numer wypożyczanego roweru, a potem wypiąć rower z elektrozamka. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Nextbike. Nie wymaga ona każdorazowego logowania w systemie. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR. Trwa to zaledwie kilka sekund.

 

4.Oddać rower na tej samej lub dowolnej stacji Zabrzańskiego Roweru Miejskiego Ich lokalizacje będzie można znaleźć na stronie internetowej zabrzanskirowermiejski.pl  w aplikacji i na terminalach każdej stacji wypożyczeń.

 

,,Lokalizacja trzech stacji w pobliżu atrakcji industrialnych miasta przyczyni się do łatwiejszego przemieszczania się między Kopalnią Guido czy poszczególnymi obiektami kompleksu Sztolnia Królowa Luiza „ podsumował Bartłomiej Szewczyk, dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

 

 

guido 03

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.