4

Historia orkiestry „Lovro Ježek” z chorwackiego miasteczka Marija Bistrica sięga roku 1894.

W swojej 124-letniej działalności orkiestra brała udział w wielu imprezach kulturalnych i wydarzeniach zarówno w kraju jak i za granicą.

Przez jej szeregi przewinęło się wielu młodych, zdolnych ludzi, którzy dziś są wykwalifikowanymi muzykami.

W latach 2007- 2011 liczba członków orkiestry wynosiła aż 55 muzyków. Dziś, ze względu na wiele zmian orkiestra liczy 35 aktywnych członków. Warto wspomnieć , że wszyscy członkowie to amatorzy, bez wykształcenia muzycznego.

Podstawą dzisiejszego sukcesu jest długoletnia tradycja nauczania kultury muzycznej w szkole podstawowej Marija Bistrica skąd wywodzą się muzycy orkiestry.

Dlatego już dziś zapraszamy na koncert „Lovro Ježek” pod batutą wybitnego dyrygenta pracującego z niejedną profesjonalną orkiestrą i teatrem operowym w Chorwacji- Roberta Homen.

Kiedy: 22.06.2018

Miejsce: Park12 C, ul. Sienkiewicza 43