GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

4

 

Historia orkiestry „Lovro Ježek” z chorwackiego miasteczka Marija Bistrica sięga roku 1894.

 

W swojej 124-letniej działalności orkiestra brała udział w wielu imprezach kulturalnych i wydarzeniach zarówno w kraju jak i za granicą.

Przez jej szeregi przewinęło się wielu młodych, zdolnych ludzi, którzy dziś są wykwalifikowanymi muzykami.

 

W latach 2007- 2011 liczba członków orkiestry wynosiła aż 55 muzyków. Dziś, ze względu na wiele zmian orkiestra liczy 35 aktywnych członków. Warto wspomnieć , że wszyscy członkowie to amatorzy, bez wykształcenia muzycznego.

 

Podstawą dzisiejszego sukcesu jest długoletnia tradycja nauczania kultury muzycznej w szkole podstawowej Marija Bistrica skąd wywodzą się muzycy orkiestry.

 

Dlatego już dziś zapraszamy na koncert „Lovro Ježek” pod batutą wybitnego dyrygenta pracującego z niejedną profesjonalną orkiestrą i teatrem operowym w Chorwacji- Roberta Homen.

 

Kiedy: 22.06.2018

Miejsce: Park12 C, ul. Sienkiewicza 43

WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY :)

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05 Platan PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconeWWW 1

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.