GuidoSztolnia 1

logo1logo-woj-lskieLogo UE z napisem 600x196

 

gornicze miasto dzieci FACEBOOK

 

Górnicze Miasto Dzieci – dzieci w świecie dorosłych.

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w nadchodzące wakacje organizuje tematyczne półkolonie skierowane do dzieci w wieku 7-14 lat z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, środowisk zagrożonych  wykluczeniem społecznym, w szczególności dzieci znajdujących się pod opieką wszelkiego typu placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jest to bezpłatny projekt skierowany do mieszkańców Zabrza i miast okolicznych. Projekt ten powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Nasze półkolonie odbywać się będą w obiektach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, ul. Sienkiewicza 43 – Kopalni Królowa Luiza oraz Parku 12C.

 

Uczestnicy półkolonii połączą przyjemne z pożytecznym, spędzając ciekawie i kreatywnie wolny czas, przy jednoczesnym nabyciu szeregu umiejętności i wiadomości z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii czy zarządzania budżetem domowym.

 

Gwarantujemy spędzenie czasu i przekazanie wiedzy w pigułce w formie gier, zabaw i pogadanek dopasowanych do poziomu wiedzy i grup wiekowych.
Dzieci wezmą udział w zabawie „poszukiwanie pracy” - od pisania pierwszego CV i listu motywacyjnego, po określenie profilu zawodowego przy wsparciu psychologa, znalezienie „pracy” w jednym z zawodów związanych z górnictwem i zarządzanie otrzymaną „wypłatą”. Przy wsparciu partnera merytorycznego – firmy Fortum – dowiedzą się także jak z głową zarządzać gospodarstwem domowym m.in. w zakresie oszczędzania energii.
Dodatkowym urozmaiceniem 5-dniowych zajęć będzie wycieczka do katowickiego oddziału NBP oraz Walcowni – Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach.

 

Półkolonie odbywać się będą w godzinach 9:00-15:00 w podziale na II tygodniowe turnusy:

 

I turnus 25-29.06.2018r.

II turnus 02-06.07.2018r.  

 

Pozostały ostatnie wolne miejsca, dlatego zapraszamy wszystkie placówki wspierające dzieci i rodziny w trudnej sytuacji do kontaktu i zgłaszania swoich kandydatów.


W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z zespołem ds. edukacji pod numerem telefonu tel. 32 630-30-91 wew. 7005 lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

*Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokokslogo 100x100

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.