Wystawa MGW

Stulecie amatorskiego ruchu plastycznego w województwie śląskim 1918- 2018

Wernisaż 18.10.2018 godzina 17:00.

Wystawa czynna od 19.10.2018 – 30.11.2018

Miejsce; Stadion Górnika Zabrze – Strefa Biznesu

ul. F. Roosevelta 81

41-800 Zabrze

Założeniem wystawy jest prezentacja jak największej liczby amatorskich grup plastycznych – tak historycznych, jak i współczesnych – poprzez prace ich członków. Ekspozycja ma obrazować różnorodność technik, poziomów artystycznych oraz podejmowane przez twórców intuicyjnych tematy.

Szeroko pojęty ruch plastyczny obejmuje: malarstwo, grafikę, fotografikę, rzeźbę, wzornictwo przemysłowe oraz rzemiosło. Na wystawie zaprezentowano wszystkie z powyższych dziedzin. Najwięcej zostało zgłoszonych prac malarskich, znacznie mniej jest grafik oraz rzeźb, symbolicznie też zaprezentowano pozostałe dziedziny: grafikę komputerową, fotografikę oraz rzemiosło artystyczne.

Serdecznie zapraszam

Kurator wystawy

Kustosz

Klaudia Nowak-Maśko