20.09.2018 r. w Rybniku odbyła się konferencja dla Dyrektorów Placówek Edukacyjnych oraz Nauczycieli Regionalistów, pt.: ENERGIA TRADYCJI – TOŻSAMOŚĆ, PRZESTRZEŃ, ARTEFAKTY. Dziedzictwo kulturowe Górnego Śląska, a destynacje w edukacji regionalnej.

Dzięki zaproszonym ekspertom z zakresu edukacji regionalnej, mieliśmy okazję wysłuchać referatów, które przybliżyły nam, m.in.:

* podejmowane działania w sferze archeologicznej na terenie Śląska, dzięki którym odkrywamy zwyczaje ludności zamieszkującej te tereny przed laty,

* temat ekologii, tak ważny w edukacji regionalnej, a w szczególności skład powietrza, którym oddychają Ślązacy,

* najważniejsze wskazówki i zasady proponowane przez neurodydaktykę i pedagogikę przeżyć w zakresie edukacji regionalnej oraz ich kluczową rolę w ofercie edukacyjnej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu,

* turniej dawnych śląskich gier i zabaw - praca metodą projektu,

* rolę języka w edukacji regionalnej,

* ewaluację innowacji pedagogicznej „Rybnik na Górnym Śląsku”

* przykłady dobrych praktyk, realizowanych przez szkoły w Rybniku i Czechowicach-Dziedzicach.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorowi Miastu Rybnik, Prelegentom oraz przybyłym gościom.

IMAG0732

IMG 20180920 105144

IMG 20180920 123441

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4fortum 125.100 05TripTaxi WestPOT 2017 2ZPWiKSsportLellek loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 19 PGGgornik zabrze