IMG 20181019 101036 13

W piątek 19.10.2018 odbyły się w murach Muzeum Górnictwa Węglowego po raz pierwszy Senioralia, pt.: „Wiek to tylko cyfra – senior, a turystyka”.

Mieliśmy zaszczyt gościć 70 gości, reprezentantów Zarządów Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Związku Emerytów i Rencistów z całego Śląska.

Program wydarzenia został skonstruowany tak, by pogodzić dwa odległe bieguny aktywności, tj. część wykładową oraz panel turystyczny podczas konferencji.

W pierwszej części głos zabrali: Krystyna Męcik, członki Śląskiej Rady ds. Seniorów z referatem na temat Senior, a turystka, sport i rekreacja, następnie Antoni Wilgusiewicz, Prezes Katowickiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa, który opowiedział o Spotkaniu ze Lwowem, na koniec panelu wykładowego głos zabrał Bogdan Froń – Przewodnik MGW, który przybliżył uczestnikom konferencji Turystykę podziemną.

Po wysłuchaniu ciekawych referatów, wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza, po powrocie z podziemi zapewnili, że jeszcze do nas wrócą ;)

IMG 20181019 110316 15