GuidoSztolnia 1

logo1logo2Logo UE z napisem 600x196

 

Stowarzyszenie Muzeów Sztuki Inżynieryjnej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, przy wsparciu Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zaprasza na VIII spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone problematyce miastotwórczej roli dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane przykłady realizacji zmian funkcji i ponownego wykorzystania dziedzictwa przemysłowego. Uczestnicy 2-dniowego spotkania zapoznają się z dokonaniami Muzeum Górnictwa Węglowego i Szybu Maciej, zarówno w formie referatowej jak i wizyt studyjnych oraz będą uczestniczyć w panelu dyskusyjnym z zaproszonymi ekspertami. 

 

Gościem specjalnym VIII Spotkania Forum, który wygłosi wystąpienie otwierające pt. "Przemysłowy sztafaż", będzie reporter, fotograf i autor książek p. Filip Springer.

 

VIII Spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej realizowane jest w ramach inicjatywy "Dziedzictwo i Rozwój – Stała Konferencja Muzeów i Samorządu Terytorialnego", zaś Partnerami wydarzenia są: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w BydgoszczySzlak Zabytków Techniki oraz Stowarzyszenie Genius Loci.

 

INFORMACJE
14 listopada 2018 r. – Muzeum Górnictwa Węglowego z Zabrzu, Sztolnia Królowa Luiza, ul. Wolności 408,
15 listopada 2018 r. – Szyb Maciej, ul. Srebrna 6


Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 


Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2018 roku poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqmm736V7JFGsSrWBnEmBx4kINWpY70djy-vWgEGbb3tAbxA/viewform

 

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje termin zgłoszenia.

Wszelkie informacje dot. spotkania (w tym również program) można uzyskać kontaktując się z Organizatorem
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PROGRAM KONFERENCJI dostępny jest pod linkiem - 
http://muzeum.bydgoszcz.pl/data/file/8/4/13248_VIII-FDSI-Zabrze-program_f3n.pdf

logo1MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4Nowe PK YT q fortum 125.100 05  PGG gornik zabrze g Grnik ZabrzeGZM 2POT 2017 2  famur logo logo rs

WWW 4logo skrconelogo weglokoks

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Używamy ciastek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jej zasobów. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować nasze Ciasteczka lub wyłączyć je w przeglądarce.