Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na wykład "Doświadczenia światowe w zakresie podziemnego zgazowania węgla" organizowany w ramach "Akademia po szychcie". Referat poprowadzi prof. dr hab. inż. Józef Dubiński.

akademia 2019 03 m

Kiedy: wtorek, 29 stycznia 2019 r.
Godz.: 17.00
Gdzie: Sala konferencyjna Hostelu Guido, ul. 3 Maja 93a, Zabrze
Wstęp wolny.

Plan kolejnych wykładów z cyklu "Akademia po Szychcie"

• 26 lutego 2019 r. - dr Krzysztof Kapusta: "Technologia podziemnego zgazowania węgla kamiennego – wyniki weryfikacji w instalacjach pilotowych w Kopalni Doświadczalnej „Barbara” oraz KWK „Wieczorek”;
  • 26 marca 2019 r. - dr inż. Tomasz Iluk: "Zgazowanie węgla słabej jakości";
  • 28 maja 2019 r. - mgr inż. Marek Adamczyk, mgr inż. Krzysztof Tytko: "Potencjał KWK „Krupiński” w zakresie podziemnego zgazowania węgla";
  • 25 czerwca 2019 r. - dr inż. Aleksander Sobolewski: "Stan obecny i perspektywy rozwoju technologii naziemnego zgazowania węgla w Polsce".