V Ogólnopolskie Forum Geo-Produkt

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Uniwersytet Śląski w Katowicach

V Forum to kolejne z cyklu wydarzeń, poświęconych zagadnieniom związanym z geoturystyką – aktywną formą poznawania danego regionu, opierającą się na jego walorach geologicznych, przyrodniczych i kulturowych. Fora Geo-Produkt zapoczątkowane zostały w 2015 przez Geopark Kielce i Akademię Górniczo-Hutniczą. Za organizację obecnej, piątej już edycji, odpowiada Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Proponowane obszary tematyczne V Forum:

• obiekty geoturystyczne i ich rola edukacyjna,
  • obiekty geoturystyczne, a społeczność lokalna,
  • obiekty geoturystyczne w ofercie parków narodowych i parków krajobrazowych,
  • współpraca gospodarzy obiektów geoturystycznych z ośrodkami naukowymi,
  • popularyzacja obiektów geoturystycznych Śląska,
  • bezpieczeństwo turystów w obiektach geoturystycznych,
  • możliwość wykorzystania istniejących obiektów górniczych (kopalnie podziemne, odkrywkowe, otworowe) w popularyzacji nauk o Ziemi.

Informacje organizacyjne:

• Miejsce konferencji: Sztolnia Królowa Luiza, Łaźnia Łańcuszkowa, ul. Wolności 408, 41-800 Zabrze.
  • Koszt uczestnictwa: 350 zł.
  • Zapisy: rejestracja uczestników trwa do 26.06.2019 r.
  • Koszt uczestnictwa obejmuje materiały konferencyjne, druk abstraktów, wyżywienie w trakcie konferencji (1 dzień), udział w zajęciach terenowych w podziemiach Sztolni Królowa Luiza, obiad (2 dzień), uczestnictwo w imprezach towarzyszących. Koszt nie obejmuje noclegu.
  • Zakwaterowanie: Uczestnicy konferencji proszeni są o dokonywanie rezerwacji noclegów we własnym zakresie. Wpisowe nie pokrywa kosztów noclegu. Dla uczestników Forum zarezerwowano 50 miejsc (pokoje jednoosobowe) w Hotelu Diament (ul. 3 Maja 122A, 41-800 Zabrze). Rezerwacja będzie aktualna do 31.05.2019 r.

Warunki uczestnictwa w Forum:

• Warunkiem udziału w Forum jest przesłanie zgłoszenia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wniesienie opłaty konferencyjnej.

Organizatorzy nie przewidują wydania publikacji pokonferencyjnej w formie monografii. Wybrane i zakwalifikowane na konferencję prace zostaną opublikowane, po pozytywnej recenzji, w numerze specjalnym czasopisma Geotourism/Geoturystyka, jako materiały pokonferencyjne (Punkty MNISW: 8). Do druku w ww. wydawnictwie będą dopuszczone artykuły o charakterze naukowym, poruszające problemy dotyczące szeroko pojętej geoturystyki. Wskazówki dla autorów stanowią odrębny załącznik.

Przygotowane abstrakty prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres redakcji oraz na adres konferencji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 26.06.2019. Kompletny artykuł przygotowany zgodnie ze „Wskazówkami dla autorów” wraz z pełnym materiałem graficznym prosimy dostarczyć do Redakcji do 30.09.2019.

PLIKI DO POBRANIA:
1. Formularz zgłoszeniowy