wdarzenie wernisa Marcisz 2019

***

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy pokonkursowej X Konkursu Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza.

Wystawa czynna od 15 czerwca do 31 lipca br; w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza (ul. Wolności 408), w następujących godzinach:

Poniedziałek nieczynne

Wtorek 10:00 – 16:00

Środa  10:00 – 16:00

Czwartek  10:00 – 14:00

Piątek 10:00 – 16:00

Sobota 11:00 – 17:00

Niedziela  11:00 – 17:00

***

Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza powstał z inicjatywy Stanisława Gerarda Trefonia znanego i cenionego kolekcjonera sztuki nieprofesjonalnej, twórcy i właściciela Kolekcji Sztuki Intuicyjnej „Barwy Śląska”.

Jest to wydarzenie odbywające się co roku od dziesięciu lat przy współpracy Stowarzyszenia „Barwy Śląska” z Rudy Śląskiej.

Od 2018 roku w organizację konkursu włączyło się Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. w 2019 roku do konkursu zgłoszono 215 prac 126 autorów z całego kraju.

Celem konkursu jest prezentacja i promocja malarskiej amatorskiej twórczości artystycznej, propagowanie jej twórców, popularyzacja kultury i tradycji, wymiana doświadczeń artystycznych pomiędzy współcześnie tworzącymi malarzami oraz promocja dziedzictwa kulturowego Śląska.

Organizatorzy pragną zachęcać współcześnie tworzących artystów amatorów do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zintegrować środowisko artystyczne.

Dzięki wystawie, twórcy oraz środowiska artystyczne, miłośnicy sztuki, badacze kultury mogą na bieżąco śledzić zjawisko amatorskiego ruchu plastycznego.

Gala rozdania nagród oraz wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się

Data: 14.06.2019

Godzina 17:00