W sobotę 7 września, w Gliwicach odbyła się Jubileuszowa XXV Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Gala odbywała się w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. Podczas tego biznesowego spotkania, które miało wyjątkowy charakter, odbył się także finał X edycji konkursu „Marka-Śląskie”.

5d740e8548913 p
fot. Arek Gola

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zwyciężyło w swojej kategorii, w X edycji prestiżowego konkursu ,,Marka Śląskie".

Konkurs jest współfinansowany ze środków województwa śląskiego, a organizowany jest wraz z Dziennikiem Zachodnim, TVP Katowice oraz Radiem Katowice.

Nagrody przyznano w 13 kategoriach. Kapituła konkursu wyłoniła, spośród zgłoszonych wniosków, nominowanych, wyróżnionych i nagrodzonych.

Muzeum Górnictwa zostało nominowane w Kategorii: Turystyka i Rekreacja:

wraz z

· MAP SYSTEM Sp. z o.o. za: Kompleks Sztygarka, Chorzów

· Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów, Bielsko-Biała

· Gmina Krzyżanowice

· Miasto Kalety

· Trasa rowerowa Olsztyn-Częstochowa

· Gmina Janów za Tworzenie Szlaków Turystycznych Złotego Potoku, w tym Szlaku Poezji i Legend w Janowie

· Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., Wodny Park Tychy

Wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja otrzymało:

· Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., Wodny Park Tychy

Nagrodę „Marka-Śląskie” w kategorii Turystyka i Rekreacja otrzymało Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu.

5d740de336360 p
fot. Arek Gola

Wszystkim nominowanym i wygranym serdecznie gratulujemy!

Tramwaje Slaskie Logo JPGZPECLotto