GuidoSztolnia 1

logo1logo2

 

DSC 0574 16

 

DSC 0589 16

 

W dniu dzisiejszym (12.09.2019), podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu podpisało list intencyjny o współpracy z Grupą Famur.

 

Jedno z założeń listu mówi o przekazywaniu Muzuem, wycofanych z użycia maszyn górniczych, produkowanych przez Grupę Famur.

 

DSC 0635 16

 

Górnictwo to ważny element życia i kultury nie tylko na Śląsku ale i w całym kraju. Dlatego jako Muzeum, które co roku odwiedza ponad 200 tys. turystów i lczba ta stale rośnie cieszymy się, że wspólna współpraca poszerzy wiedzę o górnictwie historycznym i technologicznym. 

 

- Podpisujemy tę umowę przy okazji największej imprezy górniczej, jaką są targi organizowane cyklicznie tutaj w Katowicach. Dla nas jest to ogromny krok, bo ta opieka merytoryczna, do której zobowiązuje się Famur jest bardzo ważna. Naszą misją jest pokazywanie rozwoju górnictwa, jego historii i rozwoju – stwierdził dyrektor zabrzańskiego muzeum Bartłomiej Szewczyk.

 

 

logo1logo2MK1Program regionalnyInnowacyjna GospodarkaUnialogo3logo4 Pokłady Kultury eufortum 125.100 05Taxi WestPOT 2017 2ZPWiK loga sponsorow Obszar roboczy 1 kopia 19JSW Grnik ZabrzePGGGrnolskieLellekPGG FAMILYlogo Planet Cinema

Tramwaje Slaskie Logo JPGZPECLotto

 

 

 

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.