DSC 0574 16

DSC 0589 16

W dniu dzisiejszym (12.09.2019), podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu podpisało list intencyjny o współpracy z Grupą Famur.

Jedno z założeń listu mówi o przekazywaniu Muzuem, wycofanych z użycia maszyn górniczych, produkowanych przez Grupę Famur.

DSC 0635 16

Górnictwo to ważny element życia i kultury nie tylko na Śląsku ale i w całym kraju. Dlatego jako Muzeum, które co roku odwiedza ponad 200 tys. turystów i lczba ta stale rośnie cieszymy się, że wspólna współpraca poszerzy wiedzę o górnictwie historycznym i technologicznym.

- Podpisujemy tę umowę przy okazji największej imprezy górniczej, jaką są targi organizowane cyklicznie tutaj w Katowicach. Dla nas jest to ogromny krok, bo ta opieka merytoryczna, do której zobowiązuje się Famur jest bardzo ważna. Naszą misją jest pokazywanie rozwoju górnictwa, jego historii i rozwoju – stwierdził dyrektor zabrzańskiego muzeum Bartłomiej Szewczyk.

Tramwaje Slaskie Logo JPGZPECLotto